Trabzon.. Açılış.. Bakan Soylu..

06/11/2017 23:21 8857

Geçtiğimiz cumartesi günü aldığım bir davet üzerine Trabzon’da Yol-İş Holiday Otel’in açılışına katıldım. Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar’ın üçüncü otel açılışıydı. Yoğun bir kalabalık, sendika başkanları, TÜRK-İŞ’in efsane Genel Başkanı Ergün Atalay, eski bakanlardan Faruk Özak,  tüm Trabzon protokolü ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu…

 

Açılış Türk-İş Genel Mali Sekreteri ve Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar’ın konuşmasıyla başladı, sonrasında TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay  kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Atalay konuşmasında, "Birileri ölmeyi bayılmak zannediyor. Bu toprağın üstü de bu toprağın altı da bizim vatanımız."  Dedi. Bakan Soylu’nun terörle mücadele ağırlıklı konuşması ise bana göre çok önemliydi.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Sıkıştıkları yerler artık sadece sınırlar. Nasıl bir mücadele yaptığımızı, hangi tedbirleri aldığımızı ve bu mücadelenin sonunda ne olacağını bilen anlayışla bir stratejiyi ortaya koyuyoruz." dedi. Hatırlayacağınız gibi Bakan Soylu, geçen hafta Van ve Diyarbakır'da bütün güvenlik kuvvetleri ve komutanlarla bir araya gelmiş ve stratejilerle ilgili bilgiler almıştı.

 

Bakan Soylu TÜSİAD’a da çattı.  OHAL’in kaldırılması gerektiğini  söyleyen TÜSİAD Başkanını eleştirdi Bakan Soylu;  ‘Tam da FETÖ ile mücadelenin ortasında birilerinin üfürmesiyle OHAL’i kaldırın diyor bize bir sorun bakalım niye OHAL ? ve bu OHAL kime?’  diyerek gönderme yaptı.

 

Otelin açılışında Bakan Soylu, bu otelin Trabzon’un turizm zenginliğini arttırdığını belirtti. Türk-İş Genel Mali Sekreteri ve Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar’ın Trabzon’a okul yaptırdığını söyleyen Bakan Soylu, Ağar’dan bir de öğrenci yurdu yapılması sözü aldı.

 

İçişleri Bakanı Soylu, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’a teşekkür etti, Trabzon’a böyle bir otel kazandırdıkları için Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar ve yönetim kurulu üyelerini de kutladı. 

 

 "Bugün ayaklarının üzerinde duran bir Türkiye var" dedi Bakan Soylu. Bu cümle gerçekten çok önemliydi hakikaten baktığınız zaman Türkiye’de eskisi gibi değil hiç bir şey.  Bu arada Bakan Soylu Güvenlik ve Terörle Mücadele Değerlendirme Toplantısı’nı Trabzon’da 7 ilin Valisi ile gerçekleştirdi. Toplantıya illerin Valileri ile birlikte İl Jandarma Komutanları, İl Emniyet Müdürleri ve Sahil Güvenlik Komutanları katıldı. Bölgenin güvenlik önlemleri masaya yatırıldı.

Yıllardır tanıdığım Bakan Soylu,   gerçekten terörle mücadele ile ilgili mükemmel bir konuşma yaptı. OHAL ile ilgili konuşması da bir o kadar önemliydi. Zaten hatiplik anlamında Türkiye’deki ender isimlerden biridir şu anki ortamda.

Bakan Soylu’nun klasik biri olmadığını herkes de biliyor. Bir bakıyorsunuz Diyarbakır’da bir bakıyorsunuz Trabzon’da, bir bakıyorsunuz sınırın en uç noktasında Hakkari’de. Kısaca klasik bir bakan profilinden ziyade çok farklı bir profil çiziyor.  Siyasetin tembel adam işi olmadığını çalışkan insanın işi olduğunu herkese göstermiştir ve bence kabinenin en başarılı bakanıdır.

Bulunduğu yer Türkiye için çok stratejik bir yer ve öneme sahip. Dostum olan Bakan Soylu’ya başarılar diliyorum. Yine Türk-İş Genel Mali Sekreteri ve Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar’a da hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum. Ramazan Ağar’ı fevkalade kutluyorum çünkü yıllarca o da Adana toprağından çıkmış başarılı bir sendikacı, ona da başarılar diliyorum.