TFF’NİN DİK DURUŞU

18/05/2020 23:11 6608

Covid-19 nedeniyle futbola dönüş konusunda Türkiye Futbol Federasyonu süper lig için 12 Haziran, TFF 1. Lig için 19 Haziran ve diğer alt ligler için ise temmuz ayını belirledi. Bu tarihleri açıklarken de şimdilik ibaresini koymayı ihmal etmedi. Ancak ne ilginçtir ki bu tarihlerin açıklanmasının hemen ardından şampiyonluğa oynayan ya da küme düşme potasında olan takımlardan enteresan haberler gelmeye başladı. Mesela TFF tarihleri belirlemeden iki gün önce test sonuçları negatif çıkan bu takımların bir den bire yapılan yeni testleri pozitif çıkmaya başladı. Zamanlamanın bu kadar manidar soru işaretleri dolu…

Sonra birden bire sağlık unutuldu ve yine bu takımlarca ligler tescil edilsin kampanyası başlatıldı. Buraya dikkat çekmek istiyorum bu takımlar lig baştan oynansın önemli olan sağlık demiyorlar. Özellikle Erzurumspor Başkanı’nın son açıklamasına dikkat çekiyorum ligin yüzde 83’ü oynanan ligde illaki şampiyon ilan olunması gerekir diyor yani dolaylı yoldan ligi bitirin tescil edin bizde şampiyon ilan edin diyor. Yani sözün özü ligin zirvesindekilerle küme düşme hattındaki takımların derdi sağlık mı yoksa başka bir şey mi onu anlamak pekte güç değil.

 

TFF  Başkanı Nihat Özdemir önceki gün televizyon da açıklamalarda bulunarak tartışmalara son noktayı koydu. Liglerin şimdilik planlanan tarihlerde başlayacağını belirterek yaptığı açıklamalarda tam bir dik duruş sergileyerek ligin başlamasına daha bir ay olduğunu dile getirdi. Özdemir yaptığı açıklamada ayrıca hakkaniyetin ligleri oynatmak olduğunu da ortaya koydu. Hatta zaman zaman çok net ifadelerde kulandı. Sonuç olarak TFF bu ligleri şuan belirlenen tarihlerde olmasa bile oynatmaya kararlı inşallah belirlenen tarihlere kadar pandemi süreci çok düşük seviyelere gelir ve sağlıklı bir şekilde lig sonlanır.