Teşekkürler Tamer Dağlı…

26/06/2019 05:24 2387

Geçtiğimiz sezonun en dikkat çekici iki maçıydı Hatayspor karşılaşmaları…

Yarı finalde Hatayspor ilk olarak Adana’ya geldi. Onlar adına herhangi bir sıkıntı olmadı. Onlar adına belki de en rahat deplasmanlarını geçirdiler. Ki kritik olmasına rağmen. Ne emniyet, ne de taraftar boyutunda en düşük bir can sıkan gelişme yaşanmadı.

Adana zaten en centilmen deplasman ilan edilmelidir. Gittiğimiz deplasmanlarda neler yaşadığımızı bizler biliyoruz!

Tam zıttı Demirspor ve taraftarı açısından Hatay deplasmanı kabus gibi geçti. Takım, final şansını 40 saniyede kaybetti. Maçın bitiminde ise taraftarların yaşadıkları malumunuz!

Bu maça gelen tek Milletvekili Tamer Dağlı oldu. Aslında gerginlik maça maç öncesinde stat dışında yaşandı. Dağlı’nın emniyet görevlisiyle diyalog yaşaması gerginliğin habercisi gibiydi. Tabi o bölümde AK Parti Milletvekili Tamer Dağlı, Hatay Valisi , Milletvekilleri ve Emniyet Müdürü ile konuyu dile getirmesi ve sohbet etmesi önemliydi.

Maç sonunda da yaşanan olayları ve maç sonrasında stat dışında Demirsporlu futbolculara taraftarların küfürler etmesini emniyet görevlilerinin seyretmesini de sert bir dille öne çıkardı Tamer Dağlı. Yani Demirspor’un haklarının orada savunulması gerektiği kadar Başkan Murat Sancak ile birlikte tek Milletvekili olarak elinden gelen çabayı gösterdi.

Tabi bunlarla da yetinmedi Tamer Dağlı…Demirspor’un iki iç saha maçında tribünlerin kapanma noktasında ceza almasını Federasyon başkanı Nihat Özdemir’e kadar taşıdı. Kendisiyle bire bir yaptığı konuşmada Demirspor’un haklarının yendiğini açık bir ifadeyle dile getirdi. Bunları net biliyoruz.

Tabi bu önemli bir etkidir. Tamer Dağlı, bunu reklam malzemesi yapıp siyasallaştırmadı da!

Ancak önemli olanı perde arkası çalışmasında Adana Demirspor’un haklarını savunması idi. Tamer Dağlı’nın samimiyetine , Demirspor’un elini bırakmayacağına inanıyoruz…