Teşekkürler Murat Sancak…

15/12/2021 18:29 812

Adana Demirspor tam 26 yıl sonra süper lige adımını attı ve önüne bir hedef koydu. Başkan Murat Sancak öncelikli hedefin ligde kalmak olduğunu, ayaklarını sağlam basarak sıralamada ilk 10 içerisinde kalmak istediklerini birçok platformda tekrarladı. Özellikle alt ligden bir üst lige çıkan takımlar için ilk sezon son derece önemlidir. Adana Demirspor takımı işte bu bilinçle özellikle de Montella’nın takımın başına gelmesiyle birlikte ilk yarının bitimine üç hafta kala istediği yeri yakalamış durumda.

Üstelik Lig sıralamasında çok önemli takımları da geride bıraktı. Tabi sezon sonu ligi nasıl bitirir bilinmez ama bizim bildiğimiz Murat Sancak Ocak ayında hedefi bir üst noktaya taşır, takıma takviye yapar o zaman bambaşka şeylerde konuşabiliriz. Adana Demirsporlular bu bağlamda gerçekten çok şanslı çünkü camiayı ve taraftarı benimsemiş bir Başkana sahipler ayrıca teknik direktör açısından da bana göre ligin en iyi hocalarından birine sahipler.

Montella gerçeğinin en iyi örneğini son oynanan Giresun maçın da gördük. Ligin üç büyükleri diye tabir edilen takımlarının hocaları kamuoyunda sürekli tartışılırken hatta bu takımlardan bazıları hocalarını zar zor bulurken, Adana Demirspor da ise takımın başına getirilen Montella bugün spor otoriteleri tarafından beğeni yağmuruna tutuluyorsa bu hocayı Adana Demirspor’a kazandıran Başkan Murat Sancak ve Metin Korkmaz’ a da ayrıca bir teşekkür etmek gerekiyor.Bu işler günümüz futbolunda gerçekten bir misyon ve vizyon meselesi. Başkan Murat Sancak her açıdan kulüp yönetiminin en güzel örneğini şuana kadar veriyor ve vermeye de devam edecek.

Sezon sonu lig Adana Demirspor’ un istediği sıralamada yada daha yukarılarda sona ererse işte o zaman tekrar ediyorum çıta daha da yükselir. Adana Demirsporlular mutlu bir kez daha teşekkürler Başkan Murat Sancak.