TEŞEKKÜRLER AKİF KEMAL AKAY

27/04/2022 19:26 894

 

       Adana’nın Seyhan’ın ezberleri bozan belediye başkanına Seyhan Belediyesi’nde çalışan bütün emekçiler adına ve son sözleşmede 180 kadrolu çalışan personelin bayram öncesi yüzünün gülmesine vesile olan Akif Başkan’a teşekkür ederek başlamak sanırım doğru bir başlangıç olacak.

       Kıymetli Başkan’a sözleşmede verdiği zam için değil sadece bu teşekkür, çalışanına verdiği değer, onların ailelerine yaşam kalitelerini artırmalarına, ekonomik rahatlıklarının, psikolojik rahatlamalarının beraberinde getireceği ve dolayısıyla iş performanslarının yükseleceği gibi tam bir profesyonel yönetici örneği gösterdiği için. Daha da dikkat çekici takdir edilesi bu sözleşmeleri olağan üstü bir hareket yapılmışçasına algı yaratma çabalarının olmaması, bunu yaparken birinden ya da birilerinden herhangi bir karşılık beklememesi bir sürü alkışı hak ediyor.

       Neden böyle bir yazıyı kaleme aldığımı merak edenler de olabilir. Nedeni basit son 48 saattir sadece Seyhan Belediyesi çalışanlarının değil kent kamuoyunda da geniş yer bulmasından kaynaklı elbette.

       Bu arada DİSK e bağlı genel iş sendikası başkanı Yaşar Gündoğdu ve kıymetli yönetim kurulunu da bu anlamlı sözleşmeye koydukları seviyeli ve barışçıl katkıları için de kutluyorum.Taraflara hayırlı olmasını diliyorum.

      Yerel yönetimler bu kurumların başında bulunan seçilmiş başkanları yalnız yol su kanalizasyon gibi, bölgenin ve bölge insanının ihtiyaçlarını karşılamakla mükellef değildir sadece elbette sosyal kültürel gelişimleri içinde gerekli bir durumdur.Eğer bunu yapmıyorlarsa yapmalıdırlar!.

      Sıraladığım bütün tariflere uyan hatta daha da fazlasını uygulayan kıymetli başkan Akif Kemal Akay’ı inandığı ve doğrulardan vazgeçmeden yaptığı yöneticilik ve siyasetten dolayı ona inananlar adına tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum bütün Seyhanlı Başkan’a inananlar adına…