Telafi edecek zaman var

10/10/2018 03:08 7239

Haftalardır süren Demirspor açısından bahar havası maçın kazanılmasıyla birlikte devam etme anlamında Osmanlıspor karşılaşmasının önemini artırdı.

Bununla birlikte şunu da rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Demirspor zor geçen haftaları puan anlamında iyi geçtiğini söylersek yanlış olmaz. Çünkü ilk 6-7 hafta hem çok önemli hem de zor geçeceği belliydi.

Demirspor maça geçen haftalarda etkisiz oynayan Orkan Çınar’ın yerine Berk Yıldız tercihiyle başladı. Maça her iki takımda birbirlerini tartarak kontrollü başladı. İlk 10 dakika geçildiğinde pozisyon olmadığı,  fauller nedeniyle duran oyun ve temponun olmadığı bir maç derken, ilk tehlikeli atağı Osmanlıspor bu dakikalarda buldu. Temponun artmaması deplasmanda gol yemeyen ve gol atan bir takım için avantaj olabilir.

25 dakika geçildiğinde Demirspor takımı için belki pozisyona girememiş olabilir ancak çok ciddi pozisyonlarda vermemiş olması artı yönüydü.

İlk yarının sonlarına gelindiğinde yine pozisyona giren takım Osmanlıspor idi. Duygusal bakıyor olabiliriz. Demirspor’dan çok şeyler bekliyoruz fakat unutulmaması gerekiyor ki rakip Osmanlıspor  geçen seninin Süper lig takımı… O yüzden ilk yarıyı golsüz kapatmak ta başarıdır diye düşünüyorum.

İkinci yarı ilk yarı oynanan oyun gibi başladı. Fakat 53. Dakikaya gelinildiğinde Demirspor atağa çıkarken kaptırdığı topla  golü kalesinde gördü. Golden sonra daha çok hücuma çıkmaya çalışan Demirspor, ileride oynayan oyuncuların etkisizliğinden kaynaklanan durumdan dolayı pozisyona girmekte zorlandı. Bununla birlikte Osmanlıspor attığı golün etkisiyle daha çok pozisyonlara giren takım oldu.

70. dakikaya gelinildiğinde Demirspor takımı sezon başından beri ilk defa belki de gol pozisyonu bulamadığı maç Osmanlıspor maçı oldu. İlk tehlikeli atağını da 74. Dakikada yakalamış olması Demirspor için iyi bir sinyal değil.

Belki oynadığı maçlarda çok etkili olmasa da hiç bu kadar kötü olan bir Demirspor izlememiştim. Bunun nedenlerini Hakan hocanın çözeceğini umut ediyorum. Milli maç arası o anlamda ilaç gibi gelecektir.

Bu ligin kolay bir lig olmadığını söylemiştim. Ne kadar kaliteli kadronuz olursa olsun eğer maçı çok istemezseniz kazanma şansımız az.  Bu maç Demirspor için nazarlık olsun. Telafi edecek hem kalite hem de zaman var.