TECRÜBE EŞİTTİR YILMAZ VURAL

20/11/2018 19:34 2343

Dile kolay Türkiye’de neredeyse çalıştırmadığı takım kalmadı. Futbol adına kimiz başı sıkışsa yetiş hocam çağrılarına koşarak gitti. Birçok takımı küme düşme potasından düzlüğe çıkardı. Yine bir çok takımla şampiyonluklar dahil çok önemli başarılar yakaladı. İsmi Milli takım başta olmak üzere bir çok önemli takımla sürekli anıldı, akla gelen ilk isim o oldu. Almanya da eğitim aldı. Yakın zamanda Konya’da Adana Demirspor’u da süper lige çıkarıyordu penaltılar izin vermedi. Ve o dönem kendisinin de içinde hep bir ukde olarak kalan Adana Demirspor’u süper lige çıkarmak özlemini sonlandırmak üzere 2. Kez takımın başına geldi. Yılmaz Vural’da tecrübe, bilgi birikim adına herşey mevcut. Zaten gittiği kulüplerde hep bir sıkıntı ortamı olduğu içinde krizi çözmede tam bir profesyonel.

Belki sezon başı gelmeliydi ancak kendisinin de söylemiyle şartlar oluşmadı. Yılmaz Hoca’nın yardımcıları da son derece tecrübeli ve bu camiayı bilen isimler. Yılmaz Vural ile camianın dokusu tam anlamıyla uyuşuyor hoca taraftarlar arasında da son derece seviliyor. Başkan Murat Sancak doku uyuşması konusunda son derece isabetli bir Teknik Direktör seçimi yaptı bana göre. Zaten takımın başına gelir gelmez yaptığı toplantılarla kurduğu ilişkilerle futbolculara da güven aşılamaya devamediyor Yılmaz Vural.

Takımın teknik olarak hangi sıkıntılara sahip olduğunu Milli Maç arasından da yaralanarak en doğru şekilde tespit edileceğinden benim şüphem yok. Asıl önemli olan futbolcuların sahada Yılmaz Vural’ın istediklerini ne kadar doğru yapacağı ya da hocanın sahaya nasıl bir sistemle çıkacağı. İşte bu saydıklarımızda bir aksilik olmaz ise o zaman sezon sonu ipi göğüslemek zor olmayacaktır.

Tabi Yılmaz Vural’ın saha kenarında ki enerjisi tartışılmaz hocanın enerjisiyle taraftarın enerjisi buluşunca ortaya harika görüntüler çıkıyor. Yılmaz Hoca’da bu sevgiye karşılık vermek isteyecektir. Onun içinde önünde bir Adana derbisi var. Futbolcuların da bu enerjiye ortak olmasıyla derbi kazanılırsa özgüven açısından sıkıntı ortadan kalkmış olur.

Yılmaz Vural bana göre tam bir iletişim uzmanı gerek futbolcularla gerek taraftarla gerekse basınla ilişkileri çok üst düzeyde. Hocanın basın yoluyla kamuoyuna verdiği mesajlar çok önemli. Futbolcularla yaptığı toplantılar, basınla yaptığı toplantılar, taraftar sohbetleri ve oluşturduğu olumlu isteklendirme şimdiden camiada olumlu bir havanın yaşanmasına sebep oldu. Dediğim gibi Yılmaz Vural röntgeni çekti ve sıkıntıların nerelerde olduğunu tespit etti. Artık iş sahaya kalıyor. Gazişehirle oynanan hazırlık maçında bazı eleştirilen oyuncuların mesajlar verdiğini gördük ayrıca gençlerin de ne kadar istekli oldukları görülmekteydi. Yılmaz Vural’da önümüzdeki beş maçta futbolcuları iyi analiz etmek istediğini ve kendilerini göstermeleri konusunda uyarılarda bulunduğunu zaten beyan etti. Bizlerde hep birlikte derbi maçından itibaren bu zorlu maçları izleyeceğiz şimdiden bir kez daha başarılar Yılmaz Vural Hocam.