Tebrikler Demirspor

25/02/2019 22:34 2160

Demirspor için bu ligin sonunda sıralamadaki yerini belli edecek maç desek yanlış olmazdı. Rakip Altınordu takımı ise play-off umudunu güçlü bir şekilde sürdürmeye devam etmesi anlamında  5 Ocak Stadı’na çıktı.

Maç kimin için daha önemli olduğu hakemin ilk düdüğü ile birlikte sahadaki mücadeleden anlaşıldı. Demirspor maça önemli bir pozisyonu değerlendiremeyerek başladı. Atılacak erken bir gol takımın üzerindeki karabulutları dağıtacağı bir atmosferi gözlemledik. “Oyunun kontrolünün Demirspor’da olması golle süsleyemediği her dakika Altınordu’nun daha çok Demirspor kalesinde görünmesine neden oldu”  denilen dakikalarda Berk ile kazanılan gol gerçekten çok değerli ve anlamlıydı.

İnsan üzülmeden edemiyor. Koseçki’nin performansını görünce her zaman yetenekli olduğundan bahsettiğimiz fakat bunu bir türlü sahaya yansıtamadığından şikayet ettiğimiz Koseçki sahneye çıkarak Demirspor’un gollerine direkt etki etti ve takımını rahatlattı.

Belki de Demirspor bu sezon başından beri iç sahada oynadığı en etkili ilk yarı desek yalan olmaz. Böyle bir kapasitenin olduğu belli olan bir takımın 23 hafta bunu göstermemesi gerçekten üzücü. İlk yarının en etkili oyuncusu olan Koseçki’ye nazar değişmiş olacak ki sakatlanarak oyundan çıktı.

İkinci yarı yaşanan sakatlıklar ve top kayıpları Demirspor’un oyundaki etkinliğine sekte vurdu. Buna bir de skorun verdiği rahatlık eklenince hücumdaki verimlilik azaldı.

Demirspor üçüncü golü bulmadığı her dakika Altınordu takımının bulacağı bir gol ile maç sıkıntıya girebilirdi. Bu yüzden Demirspor acil golü bulup rahatlaması gerekiyordu. Bu maç özelinde bir sezon boyunca kurmadığımız güzel cümlelerin hepsini bu maçta yan yana dizdik. Kalesinde pozisyon görmeyen,  bloklar arasında ki mesafeleri iyi ayarlayan, hücuma hızlı çıkan, hücum da ve defansta beraber hareket eden bir takım görmek ilerleyen haftalar için beni umutlandırdı.

Demirsporlu futbolcular bu oyunu sergiledikten sonra bu performansın altına inme şansları yok. Her zaman söylediğimiz bu takımın seri yakalaması gerektiğini umut ediyorum. Bu maç başlangıç olur ve seriler başlar.

Şunu de söylemeden geçemeyeceğim; ilk defa bir maçta taraftar rahattı. Üstelik rakip bu ligin en çok koşan mücadele eden takımı Altınordu.

Tebrikler Demirspor