Tayyip ve Batuhan

29/08/2018 22:13 6271

Adana Demirspor  Gazişehir maçına 4-1-4-1 sistemiyle başladı.

İki takımda maça hızlı ve atak girdi. Adana Demirspor bu bölümlerde takım halinde önde basıp,  kazandığı  toplarla etkili olmaya çalıştı.  Önde bastıkları dakikalarda golü de buldular. Gözlemim,   daha fazla pas oyunu oynayıp yakaladığı boş alanları kullanmaları lazım. Hücum yaparken bloklar arası çok boşluklar veriyor Demirspor.  Enerjilerini 90 dakikaya yaymaları gerek.

Adana Demirspor yeni oluşan bir takım olduğu için eksikleri çok ama zamanla birlikte daha çok oynadıkça daha iyi görüntü vereceklerdir.

Kage ve Kosecki kenarları daha çok kullanmalı… Pote’yi daha çok topla buluşturmaları lazım. Her iki oyuncuda da potansiyel var. Bütün bu eksiklere rağmen koşan mücadele eden ve kazanmak isteyen bir takım görüntüsü var Adana Demirspor’da.

 İkinci yarıya geldiğimiz de ise  daha dengeli başladılar. Taktik olarak da rakibi 2. bölgede karşılayıp kazanılan  toplarla hücum yapmaya çalıştılar. Deplasmanda alınan 3 puan Adana Demirspor’un ileriki haftalara bakış açısını daha pozitif duruma getirecektir.  Tayyip ve Batuhan Adana Demirspor ve Türk futboluna katkıları büyük olacaktır.

Bu haftaki İstanbulspor maçı eksiklerini giderip daha verimli ve bilinçli oynayıp seyirci ve saha avantajını kullanıp 3 puanı hanelerine yazdırmaları tek isteğim...