Tarihe geçmek futbolcuların elinde

24/05/2019 22:00 6514

Koskoca bir sezonun sonuna gelindiğinde 34 haftada ektiğimiz hasatın ürünlerini alacağınız maçlara gelinildiğinde Demirspor bence buraları oynamayı fazlasıyla hak etti.

Çift maçın oynanacağı Hatayspor karşılaşması daha çok isteyenin ve taktik anlamda doğruları yapanın en az hata yapan takımın avantaj sağlayıp finali oynayabileceği çok önemli bir karşılaşma .

Camia olarak özlem duyulan Süper lig kapısını aralamak için çıkılacak 180 dakikalık maç ligin kısa bir özeti  durumunda. Dersine iyi çalışan, sinirlerine ve maç atmosferine hakim olan taraf final oynar diye düşünmekle birlikte bu takım Demirspor olursa ayrı bir keyif alırım.

Maça her iki takımda kontrollü, rakibinin hatasını bekleyip ikinci maça nasıl avantajlı çıkarım anlayışındaydı. Çok pozisyonun yaşanmayacağı tahmin edilen maçta duran toplar belki de maçın kaderini belirleyecekti.

Maçın başı itibariyle topa sahip olan takım Hatayspor gibi görünse de ciddi pozisyonlara giren takım Demirspor idi. Zaman zaman Hatayspor’un, zaman zaman ise Demirspor’un etkili olduğu maçta iki takımda biliyor ki hatanın telafisinin olmadığını.

İlk yarı pozisyonların az, mücadelenin çok olduğu bir karşılaşma izlendi. Golü bulan takım turu atlama anlamında büyük avantaj sağlayacak gibi durmakta. İkinci yarıya Hatayspor daha etkili başladı. Pozisyonlara giren taraf idi. Topun ileride kalmaması Demirspor’un baskı yemesine neden oldu. Bunu gören Ümit hoca değişikliğini etkisiz Pote’yi çıkarıp Kage’yi oyuna alarak yaptı.

58. dakikada Caner’in şutunun direkten dönmesi Demirspor’un maça tutunma anlamında önemli fakat bir türlü Demirspor oyuna ağırlığını koyamadı.  İstediklerini  yapan taraf genelde Hatayspor idi.  İki aşamalı maçta özellikle kendi sahanızda atacağınız gol önemli. Atamıyorsanız da yememeniz daha önemli. Demirspor en azından gol yememeyi başardı. Deplasmanda bulacağı gol ile de turu geçeceğine inancım  tam. Çünkü bu güç bu takımda var. Futbolculara son sözüm ise tarihe geçmek eliniz de sizlere de bu yakışır. HA GAYRET…