TARAFTAR SANCAĞINI BIRAKMAZ

06/02/2021 00:25 5101

İşte böyle söylüyor Adana Demirspor camiası “Taraftar sancağını bırakmaz” Başkan Murat Sancak’ın görevi bıraktığını açıklamasının ardından özellikle sosyal medyada taraftarlar defalarca Başkan’ın geri dönmesi yönünde çağrıda bulundu Türkiye gündeminde birinci sıraya oturdu hatta son yapılan etkinlikte Adana Demirspor camiasının dışında birçok kulüp taraftarı da bu çağrıya destek verdi. Başkan Murat Sancak ise son yapılan çağrıya sessiz kalmayarak bir açıklama yaptı ve bana göre belki de döneceğinin sinyallerini verdi.

Başkan Murat Sancak’ın Adana Demirspor’a ne gibi hizmetlerde bulunduğunu bugüne kadar defalarca her platformda dile getirmeye çalıştım. Bugün bırakın 1. Ligi süper lig taraftarlarının arasında bir anket yapılsa bana göre açık ara Murat Sancak’ı kendi kulüplerinin başında görmek isterler. Adana Demirspor kulübünün eski yapısıyla şimdiki yapısı arasında dağlar kadar fark olduğunu sanırım anlatmaya gerek yok. o yüzden bazı Adana Demirspor’un Murat Sancak ile geldiği nokta şampiyonluktan daha değerli zaten şampiyonluk çokta uzakta değil.

Evet futbolda belki kaç dönemdir süper ligin kıyısından dönüldü. Başkan Murat Sancak’ın da kendince öz eleştirisi olacaktır. Yada kendi içinde yaşadığı kırılganlıkların elbette muhasebesini yapacaktır. Ancak şu bir gerçek ki yapılan eleştirilerin dozunun seviyesi son dönemde kabul edilemez düzeyde oldu. Başkan Murat Sancak bu durumda haklı olarak bir süre geri çekilmeyi tercih etti ancak bu geri çekiliş top yekün olmamalı. Bu arada Başkan Murat Sancak’ın bana göre aldığı en doğru kararlardan biride sosyal medya hesabını da bir süre kapatmış olması.

Bu sezon belki de Murat Sancak’ın Adana Demirspor’un başında olması gereken en doğru sezon. Esas şimdi takımın başında olma zamanı eleştiri her dönem olacak. Kendini bilmez ve camiaya mal edilmeyecek ve bir elin parmaklarını geçmeyecek insan müsveddelerinin ahlaksız paylaşımları da olacak. Ancak Başkan Murat Sancak yapısı itibariyle eyvallah demeyen birisi olduğundan zaten bu ahlak yoksunlarına aldırmadan yoluna devam edecek.

Son olarak futbolcu kardeşlerimizde kusura bakmasın ama nerede futbol oynadıklarını bu koşulları maddi manevi bugün çoğu 1. Lig kulübünde bulamayacaklarını bilmeliler. Başkan Murat Sancak’ın görevi bıraktığını açıklamasının ardından birçok futbolcu Başkan’a göreve dönmesi için sosyal medyada destek mesajları attı. Sevgili futbolcu kardeşlerim mesajınızı Başkan Murat Sancak’a sahada verin. Bu takımı şampiyon yapın.