Taraftar desteği…

10/12/2021 19:28 544

Pazar günü bir taraftan oyuncuları diğer taraftan da tribünleri  takip edeceğiz.

Öncelikle Adana Demirspor’un , Giresunspor’u yenmesi gerekiyor. En azından ilerleyen haftalarda sıkıntı yaşamaması adına 3 puan çok çok önemli. 3 Puan geleceğine de inanıyorum.

Kritik karşılaşmaların baş rolünü  her zaman için taraftar üstlenmiştir. Yani anlayacağınız devreye girmesi gerektiği maçlardan biri.

Çok daha eskileri bilirim. Adana Demirspor taraftarının çok maç çevirdiğini, verdikleri itici destekle takımlarını başarıya taşıdıklarına tanıklık ettim. İnanın Pazar günü de koşullar ne olursa olsun böyle olacaktır.

Bu sezon ki Hatayspor karşılaşması en sıcak örnektir. Gerektiği gibi tezahüratlarını yapıp adeta oyunculara itici güç oldular.  Taraftar gücü Adana Demirsporlu oyunculara her zaman için olumlu yansımıştır.

Ancak çözüm bekleyen küçük bir bölüm var.

Özellikle bu hafta bir çok mesaj bana ulaştı. Bir çok taraftar  tribünlerde bütünlük istiyor. Bütünlükten kasıt tezahüratların tek bir noktadan çıkmasını istiyorlar. Stadın değişik noktalarından farklı tezahüratlar yapılınca,  özellikle bir taraftar attığı mesajda,”sanki deplasmanda gibiyiz” ifadesine yer veriyor.

Bunu iyi anlamak gerekir.

Yeni statta görünen o ki grupların tek bir noktada oturması ve tezahüratlarını bu noktadan yapmaları gerekiyor.  Gençliklerini, yıllarını tribünde geçirmiş grup yöneticileri bu minik sorunu eminim ki ortadan kaldıracaklardır.  Zira bu işin uzmanı onlar.

Bunla beraber eminim ki Giresunspor takımı stattan çıkarken,”cehennemden çıktık” diyeceklerdir.

Elbette taraftar desteğine, bunla beraber gücüne çok ihtiyaç var. Hele hele 19 puanlı Giresunspor’a burada 1 puan dahi vermemek gerekir.

Adana Demirspor iç sahada coşkulu oynuyor. Bol pozisyona giriyor. Madalyonun diğer yüzünde ise atağı sonuçlandıramama sıkıntısı var. Balotelli, Vargas, Akintola, Yunus, forvette hattı o heyecanı ve yaratıcılığı Giresunspor’a karşı gösterecektir. Çünkü o özellikte oyuncular.

Pazar günü bir taraftan oyuncuları diğer taraftan tribünleri izleyeceğiz.

O coşku ne tribünde ne de sahada bitmesin…Taraftar desteğine çok ihtiyaç var…