Tansiyonu yüksek maçı kaldıramıyorlar

07/05/2019 22:24 1709

Adana Demirsporlu futbolcular eminim ki ne istediklerini bilmiyorlar.

Son dört maça bakıyorsunuz; 2 beraberlik, 1 galibiyet ve 1 yenilgi…

Böyle mi Play-Off’u elde edip süper lige çıkacaksınız?

Giresun takımı , Karabükspor’u yenemeyen bir ekip. İyi isimlerden kurulu ama takım olmaktan uzak, dümeni kırılmış gemi gibi sezon başından beri oraya, buraya çarpa çarpa bu noktaya geldi.  Adana Demirspor takımı da güçlü başkanı ve yönetimi ile Ümit Özat’ın gelmesiyle bir çıkış yakaladı. En azından futbolcuların öz güveni yerinde idi.

Ancak son haftalarda takımda gözle görülür sıkıntının varlığı öne çıktı. İşte bu bölümde Altay ile Adanaspor beraberliği geldi.  Sonrasında Bolu galibiyeti diriliş anlamı taşıdı. Nedeni ise takımın yeniden Play-Off’un içine girmesi idi.  Giresunspor maçı kapıya gelip açtığında güç dengesi olarak Demirspor’un normal olarak kazanacağı bir 90 dakika olarak değerlendirmeye alındı.

Ancak karşılaşma başladığında futbolcuların ne yapacağı net belli oldu. Boluspor maçındaki gibi Berk ile Süleyman bir türlü açık bulamadılar ve Pote’yi besleyemediler.  Pote ilk pozisyonunu stoper Adil’in ortasıyla yarattı.  İşte böyle bir tıkanıklık yaşadı Mavi-Lacivertliler. Zaten Berk ile Süleyman durunca takımda otomatik olarak durdu.

Teknik Direktör Ümit Özat, oyunun akışını değiştirmek için tüm hamlesini yaptı. Vedat, Oleksandr ve Kage’yi oyuna attı.  Ancak onlarda katkı sağlayamadı. Zaten oyuna sonradan giren oyuncuların takıma güç veremiyorsa  yenilgi kaçınılmaz oluyor. Tabi unutmadan bir de son 20-25 dakikada da oyun doldur boşalta dönünce de Demirspor işin içinden çıkamadı.  

 

Bu sürpriz yenilgiyle Adana Demirspor Play-off’un içinden yeninde çıktı.  Önemli avantajı rakiplerine teslim etti  Mavi-Lacivertliler. Ve ne yazık ki takımdaki futbolcuların kalite ve mücadele istikrarı sıfır noktasında. Bir ileri iki geriyle başarı hiçbir zaman gelmez. Bu oyuncu kadrosu ne yazık ki tansiyonu ve gerilimi yüksek  maçları kaldıramıyor. Buna hazır oyuncusu çok az. Dolayısıyla da finalinde giden Play-Off’un arkasında baka kalıyoruz.

Artık son 2 haftada küçük de olsa takımın play-off şansını var. Bunu kovalayacaklar. Yani futbolcuların iştahına kaldık!