Tamer Dağlı evinin önünü iyi süpürdü

02/04/2019 10:41 3235

AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı kuzeyde o bölgenin milletvekili olarak, başarılı oldu. Kozan, Aladağ, Feke, Tufanbeyli, Saimbeyli’yi kazandı. Dağlı, evinin önünü süpürmesini bildi. Zaten Adana’da hemen hemen herkes tarafından sevilen ve Adanalılığı ile ön plana çıkan bir siyasetçi Tamer Dağlı. Seçim süresince Ankara’dan döner dönmez sahada çalışmalara başlayan Dağlı, hiç boş durmadı. 30 Mart gecesine kadar çalışmalarına devam etti ve sonuç ortada. Şu anki durum itibariyle bu seçimde de Tamer Dağlı çalışmalarının karşılığını aldı.

 

Beklenen bir sonuçtu

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, ilçelerinde büyük bir oranla fark atarak başarılı oldular seçimi kazandılar. Bu beklenen sonuçtu zaten.  Bilal Uludağ zaten mevcut belediye başkanıydı ve sürekli halkın içindeydi, yeniden Sarıçamlılar ona görev verdi. Zeydan Karalar’ın Büyükşehir’e gitmesiyle Seyhan Belediye Başkan Adayı olan Akif Kemal Akay yerli aday olduğu için Seyhanlılar tarafından kabul gördü ki kendisi zaten başarılıydı ve belirli bir bilgi birikimi var, biz ona Akif Hoca diyoruz,  Seyhan’da da seçimi açık ara önde kapadı. Bu sonuçlar zaten beklenen sonuçlardı ne diyelim Adana için hayırlı olsun diyelim.

İnandı ve kazandı

Siyaset hakikaten de ilginç... Kimin ne zaman, nerede ve nasıl kazanacağını önceden kestirmek mümkün değil. Ama öyle zamanlar oluyor ki, buna inancın zaferi demek daha doğru oluyor. Kimden mi bahsediyorum; Cumhuriyet Halk Partisi Ceyhan Belediye Başkanı kadir Aydar'dan. Kadir Başkan, iki dönemdir partisinin ilçe başkanlığını yaptı, yaklaşan yerel seçim öncesi belediye Başkan adayı adayı olduğunu açıkladı, ardından ön seçim yapıldı, girdi ve açık ara farkla birinci oldu. Ceyhan Belediye Başkan adayı gösterildi, ekibiyle birlikte, kendisine yürekten inananlarla gece gündüz demedi çalıştı, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmadı ve önceki Ceyhanlıların oylarıyla Belediye Başkanı seçildi. Henüz 30 yaşında Adana'nın, belki de Türkiye'nin en genç belediye başkanı... Siyaset uzun soluklu bir iştir, önümüzdeki dönem nasıl hizmet vereceğini hep birlikte göreceğiz.

Çimdik

 

Kazanan bazıları için söylüyorum, tüm sosyal paylaşım hesaplarında adaylar ‘kazandık’falan yazıyorlar bir tanesi de ‘halk bizi seçti’demiyor. Unutmayın sizi halk seçti !

Haşarı soruyor

- Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Zeydan Karalar’ın  yağmuraragmenvatandaşlara seslendiğini biliyor musunuz?

 

- Hüseyin Sözlü’nün kendi sosyal paylaşım hesabından “ Bizlerden desteklerini esirgemeyen Cumhur İttifakı’nın paydaşları kıymetli ülküdaşlarım ve AK Partili hemşehrilerime ve partili partisiz herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, halkın tercihi  Zeydan Karalar beye yeni görevinde başarılar diliyorum” mesajı paylaştığını biliyor musunuz?

 

-Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in 5 yıldır aralıksız düzenlediği halk günleri toplantılarını aksatmadan sürdürdüğünü ve hatta seçime iki gün kala bile, bu toplantısını gerçekleştirdiğini biliyor musunuz?

 

-Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nin ikinci haftasının Gürcistan’dan “JulıusCeaser”ın Özgün yorumuyla başladığını biliyor musunuz?

 

-Adana’da halkı,  Portakal Çiçeği Karnavalı heyecanının sardığını biliyor musunuz?

 

 

Günün İsmi

 

Adana’da seçimin huzur içerisinde geçmesini sağlayan

Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve ekibi

Günün Sözü

Güven ruh gibidir terk ettiği bedene asla geri dönmez.  W. Shakespeare

Günün Kitabı

AŞİNA YÜZLER

Yazar: ATİLLA KÖPRÜLÜOĞLU