Takıma güç verecektir (2)

09/01/2021 03:43 2075

 

Aissati ile ilgili yazımın ikinci bölümü…

Tabi Adana Demirspor önemli bir oyuncu transfer etti. Hep belirttiğim , “takıma güç verecek oyuncu” tanımının karşılığı olsa gerek Aissati.

Biliyorsunuz Türkiye’de bir çok kulüpte oynadı başarılı oyuncu. Bu süreci bilen teknik direktör ve medyadaki dostlarımla Aissati’yi konuştum.

Medyadaki arkadaşlarım özellikle karakterli bir oyuncu olduğunu birinci kelime olarak dile getirdiler. Demek oluyor ki formasına ve camiasına sahip çıkacak. İkincisi ise iyi futbolcu olduğunu dile getirdi gazeteci dostlarım. Zaten Aissati gibi bir oyuncuya mesleki anlamda olumsuz bir değerlendirme yapıştırmak yersiz ve anlamsız okunur.

Sonrasında Altay Teknik Direktörü Yücel İldiz ile sohbetimiz oldu. Biliyorsunuz Denizli’de kendisinin talebesiydi. Recep Niyaz ile birlikte 8 ve 10 numara pozisyonlarında değişkenli oynattığı anlattı.

Yücel İldiz, başarılı oyuncu için karakterli olduğunu ve takımında böyle bir oyuncuyu görmek istediğini de dile getirdi. Ayrıca da başarı dileğinde bulundu.

Sohbetimizin bitmesinin ardından Aissati’nin kulüp kamerasına yaptığı röportajı dinledim. Eskiden birlikte oynadığı Mehmet Akyüz, Sedat Şahintürk ve Hasan Kılıç ile de gelmeden önce konuştuğunu anlatıyor. Bu yönde de karşılıklı güven ve destek bindirmesi de olacak.

Sezon başında bu bölge için alınan Kerim Avcı başını sakatlıktan kaldıramadı. Dileğimiz kısa sürede iyileşmesi. Diğer dileğimiz Aisssati ve diğer oyuncularla ilgili de sakatlık yaşanmasın. Zira bu yarıda hayli sakatlık yaşandı.

Dolayısıyla ikini yarıda farklı bir Adana Demirspor izleyeceğiz gibi görünüyor. Topu daha önde tutan, orta sahasını daha dinamik tutan ve kanatları hızlı çıkan bir Adana Demirspor…

Ancak önce Sivasspor maçı var tabi…