Takıma güç verecektir…

08/01/2021 05:42 1678

Ara transfer her zaman can simidi olarak görülür.

Ancak bu dönem yapılan transferler genellikle yerini bulmaz. Zira takımlar iyi oyuncusunu bu dönem kesinlikle bırakmaz. Ya sorunlu ya sakat ya da yeteneksiz olduğu için takımından ayrılmıştır. Ya da yeteneklidir ancak uyum sağlayamadığı için takımından ayrılmak zorunda kalır.

Adana Demirspor ise ara transferde acele etmiyor.

Dikkat ediyorsanız Başkan Murat Sancak bizzat Adana’da ve çalışmaları buradan yürütüyor. Anlayacağınız teknik ekibiyle beraber ince eleyip sık dokuyor.

İlk transfer ise 10 numara pozisyonunda oynayan bildiğimiz Aissati oldu. Dün sözleşmeyi imzaladı. Adana Demirspor’un bu bölgeye ihtiyacı var mıydı?

Evet vardı. Ve Aissati yıllardır takımda görmek istediğimiz oyunculardan biri.

Nokta tabir edilen transfer olarak formayı giyecek. İlk yarı maçları boyunca Adana Demirspor neredeyse 10 numarasız oynadı. Aissati’nin gelmesiyle durum daha da farklılaşacak. Gerisinde oynayacak isimlerin önemi daha da artacak. Hangi isim olursa olsun ilk yarıdaki gibi değil performansını ikinci yarıya göre ayarlaması gerekecek. Sanırım Mavi-Lacivertliler üçüncü bölgede daha fazla topu kontrol edecektir.

Diğer avantaj; Denizlispor forması giyerken Mehmet Akyüz ile sezon boyunca beraber ilk 11 ‘de forma giydiler. Bu transfer Mehmet Akyüz’e de faydalı gelecektir diye düşünüyorum. Birbirlerini iyi tanıyorlar.

İlk transfer hayırlı olsun.

Şimdi gelecek diğer oyuncuları bakmak gerekir.

Yine takıma katkı sağlayacak isim gelecektir.