Suya indirim gelir mi ?

30/09/2019 04:14 3440

Aylardır tartışılıyor, yüzde 30 birden mi olsun, yoksa yüzde 15 kademeli mi olsun... Nihayet Büyükşehir Belediye Meclisi'nde suya indirim tartışmaları geçtiğimiz oturumda son buldu, ilk etapta yüzde 20 indirim yapılacak 3 ay sonra yüzde 10 indirim yine yapılacak.

Aslına bakarsanız konumuz 'SU'ya herkes havanda 'SU' dövüyor... Niyet belli ama yapacak bir şey yok.

Demem o ki önümüzdeki hafta başlayacak oturumda Su'ya indirim gelir mi ? Pek sanmıyorum... Cumhur İttifakı meclis üyeleri bastırır, Başkan Karalar gündeme alır mı orası tam bir muamma... Bu tartışmalar yine devam eder...

Eskiden meclis toplantılarını, tiyatro salonunda yaparlardı, biz gazeteciler bazı oturumları, hatta çoğu oturumları tiyatro seyreder gibi seyrederdik, şimdi oturumlar cam binanın dokuzuncu katında. Aynaya bakarsan kendini görürsün, ama sırlı camın arkasını görürsen....

O, zaman iş başka!!!!

 

 

Depreme ne kadar hazırız?

Başlıktaki sorunun cevabını en sona bırakmadan hemen vereyim.... HİÇ BİR ZAMAN.... İstanbul da geçtiğimiz günlerde 5.8 şiddetinde deprem oldu... Artçı sarsıntılar ise hala devam ediyor... Riskli binalar mevcut, olası bir büyük depremde insanların hangi alanlarda toplanacağı faili meçhul, kaç tane toplanma alanı var bilen yok, her kafadan bir ses çıkıyor.

İstanbul'un ardından, Elazığ ve Giresun'da deprem oldu.

Peki ya Adana, fay hattı üzerinde olduğumuzu bilmeyen yoktur sanırım... Yerel yönetimler bunun ne kadar önemsiyor, ne gibi tedbirler alındı. Adana'da kaç tane toplanma alanı var. Merkez Park ile Atatürk Parkı mı toplanma alanları?

Mantar gibi apartmanlar yükseliyor, AVM'ler, Oteller yapılıyor...

Denetim mekanizması ne aşamada?

Hangi binanın denetim raporu var?

Riskli binaların envanteri ne aşamada?

1998 yılında ki depremi hatırlayın 100'ü aşkın ölü, binden fazla yaralı vardı...

Balık hafızalı millet olduğumuz için tekrar hatırlatayım dedim.

 

Adana’da Basın Koor. Mer. var da, bizim niye haberimiz yok!

Seyhan Kent Konseyi, ikinci olağan genel kurulunu yaptı. Başkan olarak da Erkan Karakaya’yı seçti. Karakaya, uzun süredir herhangi bir yerde görev almıyordu. Kent Konseyi’ni kıramamış demek ki! Neyse, Yürütme Kurulu Üyeleri de seçildi. Hemen hemen her yerden bir temsilci var ama bu kenti siyasetiyle, sorunlarıyla, sorunlara çözümleriyle, kısacası her şeyiyle bilen bir gazeteci yok! Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni, Seyhan Kent Konseyi yok saymış, Yürütme Kurulu’na almamış! Daha da ilginç olanı Basın Koor.  Mer. yani Basın Koordinasyon Merkezi diye bir yer uydurmuş, buradan da bir temsilci atamıııııııııııııış…

Böyle bir basın merkezi var ama, Adana basınının bundan haberi yok ne ilginç değil mi!!!

 

Günün sözü

 

"Gülmek için mutlu olmayı beklemeyin belki de gülmeden ölürsünüz."

 Victor Hugo

Günün kitabı

 Atatürk'ten son emir

Yazar:  Hüseyin Hakkı KAHVECİ

 

Günün ismi

 

26'ncı Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’ni kazasız belasız tamamlayan Festival Komitesi

Çimdik

Kahve Dünyası, Ekmek Dünyası, Simit Dünyası, Ayakkabı Dünyası derken "Etme-Bulma Dünyası" diye bir mekan açıp geleni geçeni tokatlayasım var.

Haşarı soruyor

 

  • 26'ncı Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Muhteşem bir finalle sona erdiğini biliyor musunuz?
  • Ünlü anchorman İsmail Küçükkaya’nın hafta sonunu Adana’da geçirdiğini ve Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ödül Töreni’ne katıldığını biliyor musunuz?
  • Kınalı Eller’in efsane işler yaptığını biliyor musunuz?
  • Seyhan Kent Konseyi’nin, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni yok saydığını biliyor musunuz?  
  • Bu hafta başlayacak Seyhan Belediyesi Meclis toplantılarında hararetli tartışmaların yaşanacağını kimlerin iddia ettiğini biliyor musunuz?
  • AK Parti İl Başkanı Şerif Güler’in Zeydan Başkana yeter ağlama hizmet yap dediğini biliyor musunuz?