Süper lig neden olmasın

18/03/2019 03:34 6868

Elazığspor’un konumu itibariyle ve hafta içi gerçekleşen hoca değişikliğinden sonra direnç anlamında zor bir maç olacağını düşüyordum Demirspor için…

Deplasmanda alınacak galibiyet ilk altı için önemli bir avantaj sağlayacak bunun için maçın başında bulunacak gol zor geçmesi beklenen maçı kolaylaştırabilir.

Maçın başı itibariyle görüldü ki rakip Elazığspor defansını önde kurup çizgi pozisyonu alıyor. Eğer Demirspor kazandığı topları hızlı çıkıp iyi kullanırsa çok pozisyon bulabilir. Nitekim böyle bir atakta penaltı kararı çıktı. Penaltıyı kullanan Oleksandr, golü atarak Demirspor’u öne geçirdi.

Erken bulduğu golün avantajını kullanırsa Demirspor hiç beklemediği rahatlıkta maçı kazanabilir. Tempoyu ayarlayan ve oyunun kontrolü tamamı ile Demirspor’da idi. Elazğspor’un kaleye gelemediği dakikalarda Çağlar’ın eski alışkanlığı olan kendine fazla güvenden kaynaklanan yaptığı hata az kalsın kalesinde golle sonuçlanacaktı.

Maçın 30 dakikalık görüntüsü Demirspor takımı bireysel hata yapmaz ise Elazığspor’un gol atması zor görünüyordu. Demirspor eğer Elazığspor’un direncini tamamı ile kırmak istiyorsa acilen ikinci golü bulması lazımdı.

İlk yarıyı önde bitirmek önemliydi. Fakat skoru artırmadığı her dakika sıkıntı yaşayabilir Demirspor. İkinci yarıya Pote’siz başlaması Demirspor’un Ümit hocanın aklında acaba -Pote fazla yok- mu diye düşünmeden edemedim.

Elazığspor ikinci yarıya daha çok Demirspor kalesinde görünmeye başladı. Pote’nin çıkmasıyla birlikte Demirspor takımı kontratak oyun tarzını benimsedi. Fakat topun ileride kalmaması Elazığspor’un daha fazla topla oynamasına neden oldu.

Elazığspor’un 10 kişi kalmasıyla beraber her şey Demirspor’un lehine ilerlemekte fakat atılamayacak ikinci gol Elazıspor’un maça tutunmasına neden olacak.

Rakip Elazığspor küme düşme potasında değil de puan olarak rahat konumda gibi mücadele etmesi enteresan ve Demirspor için sevindirici.

Futbol ciddi bir iş. Siz eğer dikkatli olmazsanız eksik takım size gol atar ve ondan sonra hayıflanırsınız. Elazığspor , Demirspor maçı koparsın diye her şeyi yapıyor fakat Demirsporlu futbolcuların heyecan olsun istercesine gol pozisyonlarını cömertçe harcaması maçın bir an evvel bitmesini engelliyor dediğimiz anda Kage maça son noktayı koldu.

Nasıl olursa olsun deplasmanda alınan 3 puan play-off için önemli . Demirspor’un Milli maçlar arasını iyi değerlendirirse neden olmasın SÜPER LİG…