Süper galibiyet

21/12/2021 23:14 1194

Geçtiğimiz hafta Adanaspor zorlu İstanbulspor maçından 3 puan çıkarmasını bildi…

Zorlu 90 dakikayı yeniden hatırlayalım.

Maça 3-4-3 sistemiyle başlayan Adanaspor savunmada Evren, Uğurcan, Donkor üçlüsünü oynattı. Orta sahayı Benasser ve Celil’e teslim eden Sait hoca kanatlarda Fıratcan ve İsmail ‘e görev verdi ileri hatta ise Tetteh, Ahmethan ve Ozegoviç’le maça başladı.

Her zaman ki savunma düzeniyle oynamaya çalışan Adanaspor diğer maçlarda oranla bu maçta daha fazla pozisyon verdi. Özellikle karşı karşıya verdiği pozisyon Adanaspor’ un uzun zamandır vermediği bir pozisyon şekliydi. Onun dışında savunma görevini layıkıyla yerine getirmeye çalıştı.

Benasser ve Celil bu maçın kilit oyuncularıydı. Zira görevlerini ziyadesiyle yapmaya gayret gösterdiler. Özellikle Celil muhteşem oynadı. Terinin son damlasına kadar mücadele etti. Hücum hattı her zaman ki gibi sıkıntılıydı. Bir türlü adapte olamayan Tetteh ve Ahmethan’ la bu işin yürümeyeceği aşikar. Ozegoviç bu takımın şu andaki en iyi forveti fakat bencil ve arkadaşlarına olan saygısızlığı kendisini 2-3 hafta dışarıda bıraktı. Maçın genelinde de arkadaşlarıyla uyumlu olmadığı belli. Birbirlerine pas atmamak için yarışıyorlar.

Bu maç sadece sonucun çok önemli olduğu bir maç türüydü. Mutlak kazanılması gereken maçı kazandı Adanaspor. Müthiş bir galibiyet oldu diyebiliriz. Bütün takım mücadele etmeye çalışıyor birkaç kişi dışında. Bu takımın bu puana ulaşmasının en büyük nedeni Sait hocadır. Takım şuanda Play-off potasına yaklaşmış durumda. Zira Kocaeli maçından alınacak 3 puan ikinci yarı için Adanaspor’ u ilk 6’ ya oynaması konusunda çok güzel bir galibiyet olacaktır. Yapılacak transferle bu takım ligde çok ses getirir. Haydi çocuklar son maçınızda da aslanlar gibi savaşın ve camiayı mutlu edin…