Suça ve Suçluya Adana’da geçit yok!

28/10/2019 19:15 2016

Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş,  kentte göreve başladığı günden itibaren başta terör olmak üzere, uyuşturucu ve asayiş olaylarına yönelik ŞOK baskınlar yaptırıyor. Adana polisi tüm birimleri, hakkını vermek gerekirse 7/24 görev yapıyor. Gündüz makamında, gece ise kentin kenar mahallelerine giden, halkla, esnafla buluşan Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, bir yandan vatandaşın polisten beklentilerini dinlerken, gençleri de bir baba şefkatiyle özellikle terör ve uyuşturucu konularında uyarıyor, telkinlerde bulunuyor. Alkışlar Müdür Zafer Aktaş ve ekibine...

‘Yap-Boz’a dönmeden

Adana Büyükşehir Belediyesi biliyorsunuz bazı bölgelerde üst geçit yapıyor. Bu üst geçit yapımı ayrı bir tartışma konusu olur ama yapılan iş pek te orantılı değil.  Mesela bu üst geçitlerin hem boyu kısa hem de şeffaf. Yüksekliği bana göre standartlara uygun değil, korkuluk korumaları pek güvenli değil çocuklar düşebilir Allah korusun.

Izgaralar tam kapatmıyor, alttan görünme olasılığı çok yüksek, oradan geçen kadınlar da rahatsız olur.

Bunu hazır tamamlanmamışken yetkili ve ilgili olan birkaç mühendis arkadaş düşünse de, düzenlemeler yapsa. Çünkü memlekette yap boz tahtasına dönmeyen bir şey yok, bari bu üstgeçitleri tamamlanmadan çözelim ne dersiniz sevgili Büyükşehir Belediyesi ilgili departmanı..?

 

 

 

 

 

Tarık Öncel mücadelede kararlı

Zabıta Daire Başkanı Tarık Öncel dün (Pazar) mesaisine sabah erkenden, personelleri ile birlikte Kocavezir’de başladı.

Geçmişte istenmeyen olayların gerçekleştiği ve işgallerle Adana’ya yakışmayan görüntülerin oluştuğu Kocavezir- metro köprüsü altı ve güzergâhında zabıta, her gün sabit olarak, her pazar gece yarısından itibaren tüm ekipleri ile birlikte görev alarak etkin bir mücadele sergiliyor. Bu kararlı mücadelesi için Tarık Öncel’i kutluyoruz.


Adana’dan 20 civarında Kaz çıktı!

‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın Çiftlikbank’ı kullanarak on binlerce kişiyi dolandırmasının ardından bu defa da Kazbank skandalı ülkeyi sarstı. “Kaz çiftliği kuracağım” diyerek 1.000 kişiden 20 milyon TL para toplama hedefiyle yola çıkan A.Nurettin Ç., 250 kişiden yaklaşık 5 milyon lira para topladı. Ancak Ç., SPK’ya yakalandı. Malum şahıs, ücretsiz kaz yetiştiriciliği seminerleri adı altında aralarında Adana’nın da bulunduğu, Samsun, Balıkesir, Bayburt, İzmir, Konya gibi birçok ili gezdi. Adana’da da bu ilginç yatırıma para kazanma hırsıyla destek veren yaklaşık 20 kişinin olduğu bilgisine ulaşıldı. Bunlardan bazılarının şikayetçi dahi olmaması normal. Çünkü ne desin adamlar kaz gibi yolunduk mu desin..!

Allah’ım sen bu insanlara akıl ver yarabbi.

 


 

 

Günün sözü

'Efendiler yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz'

Mustafa Kemal Atatürk 

 

Günün kitabı

 

Badeci Şeyhin sır odası

 

Yazar: TİMUR SOYKAN

Günün ismi

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çimdik

Ne kadar çok insana güvenirsen o kadar çok yaran olur. Güven, insanı öldüren en sinsi mikroptur.

Haşarı soruyor

 -Garibanlar basın bürosunda oradan oraya heder olsun, özel fotoğrafçı arkadaş, mesai saatlerinde bile gidip tavla oynasın. Peki siz Büyükşehir Belediyesi’nde kendisini Ara Güler zanneden bu  ‘Özel Fotoğrafçı’nın kim olduğunu biliyor musunuz?


-Adana Emniyet Müdürlüğü’nün Güvenli Gelecek Güvenli Ellerde Projesi Kapsamında çocuklara devletin şefkat elini uzatarak geziye götürdüğünü biliyor musunuz?

-AK Parti Çukurova Belediye Meclis Üyelerinin, meclis toplantısında kürsüde konuşma yapan AK Parti Grup Başkan Vekili Recep Özdemir'e sözlü ve fiili saldırıda bulunan CHP'liler hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduğunu biliyor musunuz?

-Hürriyet Gazetesi Çukurova ilavesinin 30.yılını Demirören Medya Tesisleri’nde kutlandığını biliyor musunuz?

-Kale Grubu Akdeniz Bölge Müdürü Selçuk Kara’nın Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e Halk Günü toplantısında tek parça seramik üzerine yapılmış Atatürk resmi hediye ettiğini ve Başkan Çetin’in çok mutlu olduğunu biliyor musunuz?

-İsmail Koncuk’un İYİ Parti GİK üyeliğinden istifa ettiğini, Facebook’tan duyurduğunu biliyor musunuz?