SPORSEVER VALİ DEMİRTAŞ

19/11/2018 00:46 1451

 

 

Vali bir kentin en önemli mülki amiridir.

Onun varlığı kent için her anlamda önemlidir. Hele de o Vali görev yaptığı sürece kentle bütünleşmişse ve birleştirici güç olmuşsa o zaman bulunduğu makamın hakkını sonuna kadar veriyor demektir.

 İşte saydığımız bu özellikleri üzerinde taşıyan bir Vali profili Adana da kendini iyiden iyiye hissettirdi. O isim Vali Mahmut Demirtaş.

Bu kentte göreve başladığı günden bugüne kadar çok önemli hizmetler yaptı ancak en önemli özelliği ise kent dinamiklerini her açıdan harekete geçirmesi, kentin birçok sorunuyla yakından ilgilenerek o sorunları çözme adına çok önemli çalışmalara imza atması oldu.

Vali Mahmut Demirtaş bu özelliğini spor alanında da kullanarak Adana ya önemli tesisler kazandırılmasına öncülük etti. Spor alanında bir çok branşa destek oldu. 5 Ocak Gazetesi’nin düzenlediği toplantıda bu çalışmalar hakkında sorularımızı da içtenlikle yanıtladı. Özellikle Adana Demirspor  yönetiminin oluşması sürecinde ki katkısı gerçekten taktire şayan. Yeni yapılan ve bitme aşamasında olan  Adana Stadı’nı da yakından takip eden Vali Demirtaş diğer alanlarda olduğu gibi spor alanında da Adana’da oldukça sevilen bir isim. Çünkü Sayın Valimiz birleştirici gücünü her alanda olduğu gibi sporda da gösteriyor.

Ve son olarak Adana Valisi Sayın Mahmut Demirtaş Adana da her kesim için olduğu kadar spor alanlarında faaliyet gösteren kesimler içinde büyük şans. İyiki varsınız Sayın Valim.