SPORDA ASAYİŞ BER KEMAL

17/11/2022 01:39 581

 

Yaklaşık üç yıl önce Adana çok farklı bir Emniyet Müdürü profiline merhaba dedi. Görev yaptığı kentin insanlarıyla barışık son derece samimi ve tabiki oldukça başarılı bir isim Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci. Bu başarılı profil kendini Adana’nın sporunda da gösterdi. Çok önemli spor müsabakalarına ev sahipliği yapan kentimizde Doğan İnci Müdürün başarılı çalışmaları sonucu asayiş çok başarılı bir şekilde sağlanıyor.

Özellikle Süper Lig de yer alan Adana Demirspor ve TFF 1. Lig de yer alan Adanaspor un maçlarında son dönemde herhangi bir tatsız olayın yaşanmaması özellikle süper lig karşılaşmalarında yaklaşık 20 bin üzerinde seyircinin ve misafir takım seyircisinin giriş çıkışlarının güvenlikli bir şekilde sağlanması Adana Emniyetinin başarısı olarak yansıyor.

Doğan İnci sporu seven bir isim ve bununla ilgili olarak ta spor şubenin özellikle taraftar gruplarıyla kurduğu ilişkilerde spor organizasyonlarında yine spor şubenin ve çevik kuvvetin asayişi sağlarken takındıkları olumlu tavır taktir topluyor. Bunları neden yazıyorum çünkü yıllarca bu anlamda çok sıkıntılar yaşanırdı. Sıkıntısız spor organizasyonlarında bile tatsızlıklar çıkabiliyordu. Ama şimdi münferit olaylar dışında kamuoyuna yansıyan sıkıntılı durum yok.

İşte bu çerçevede Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci 5 Ocak TV den de naklen yayınlanan sevgili Savaş Çokduygulu’nun artık klasik haline getirdiği 5 Ocak Gazetesi’nin kentin protokol isimlerini konuk ederek beyin fırtınası yaptığı kahvaltı sohbetlerinde tıpkı diğer konularda olduğu gibi spor alanında da başarılı çalışmalarını paylaştı. Marifet iltifata tabidir sözünün anlam bulduğu Adana İl Emniyet Müdür Doğan İnci’nin spor da Adana ya asayiş anlamında getirdiği düzen şehir dışından da takdir görüyor. Bizlerde Doğan İnci Müdürümüzü başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ve takdir ediyoruz.