Spora adanmış bir ömür “Viraj İzzet”

01/11/2019 19:26 198

 


 

Adanalı olup sporla ilgilenen her şahsın mutlaka gerek oyuncu, gerek antrenör , gerek hakem gerekse de seyirci olarak tanıdığı spor adamı YUSUF İZZET TEOMAN’dan bahsediyorum.

3 Kasım 1938 yılında Adana’da doğan Beden Eğitimi Öğretmeni Yusuf İzzet Teoman, Adana’da sırasıyla Cengiz Topel, Yavuzlar, Celalettin Sayhan ve Albay İbrahim Karaoğlanoğlu İlk Öğretim okullarında eğitimcilik yapan İzzet hocanın Halter, Boks, Atletizm, Voleybol, Basketbol, Futbol hakemlik kartı olup hepsinde de faal hakemlik yapmıştır. İzzet hocamı Atletizm branşında 200 metrede virajında hiç kimse geçemediği için kendisine “Viraj İzzet” dediklerini ancak viraj bitip düzlüğe gelince de hızının kesildiğini de açık açık anlatan Adana’da renkli spor geçmişi olan 81 yaşındaki İzzet ağabeyimizden bahsediyorum.

2 Oğlu 1 kızı ve 1 gelinini basketbol hakemi yapan bu Amatör spor babasını özellikle spor salonlarında Türkiye tanır. Cebinde en az 20 kalemle gezen ve tüm spor karşılaşmalarının haftalık, aylık ve yıllık fikstürünü , hakemlerini, maç saatlerini ondan rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Yürümeyi çok seven İzzet hocamıza sağlıklı ömürler diliyorum.