Sözlü, karış, karış geziyor

29/07/2019 06:41 3305

 

Adana  Büyükşehir eski Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP Lideri Devlet Bahçeli, tarafından geçtiğimiz haftalarda Siyasi ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı olmuştu.

Hüseyin Sözlü, yeni görevine deyim yetindeyse hızlı başladı. Geçtiğimiz günlerde Hatay'ın Payas ilçesine giden Sözlü, Belediye Başkanı bekir Altan'ı makamında ziyaret etmiş, çalışmalar hakkında bilgi almış ve deneyimlerini paylaşmış. Sözlü, daha sonra Sokollu Mehmet Paşa Külliyesini gezerek, külliye esnafına hayırlı işler dilemiş, kale restorasyonu hakkında bilgi almış.

Yukarıda da belirttiğim gibi Başdanışman Hüseyin Sözlü, yeni görevine hızlı başladı Türkiye'nin en ücra köşesinde Hüseyin Sözlü'yü görürsek sakın ama sakın şaşırmayın.

Atamalar tam gaz

Yerel seçimlerin üzerinden 5 ay geçti, Başkan Zeydan Karalar, A takımını oluşturmaya belediyenin iştiraklerine atamalarını sürdürüyor. Bu bağlamda Fuarcılık denilince Adana'da ilk akla gelen isim olan ELKA Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yamaç'ı, ÇUFAŞ'ın Yönetim Kurulu üyeliğine getirdi.

Doğru isim, doğru tercih.

Yaklaşık 20 yıldır Fuarcılık alanında isim olan Bülent Yamaç'ın, bu göreve getirilmesi bir çok çevre tarafından olumlu karşılandığı bilgileri geliyor. Ne diyelim  Bülent Yamaç'ın, yeni görevinde kentimizin gelişip kalkınmasında önemli işler düşecektir.

Atamalar sadece bununla sınırlı değil, zabıta Daire Başkanlığına Zihni Aldırmaz döneminde Daire Başkanlığı yapan Tarık Öncel, İtfaiye Daire Başkanlığına Nihat Saraf, Satın alamaya vekaleten Fehmi Korkmaz, Kültür İşleri Daire Başkanlığına İsmail Güneş atandı. Gelelim Seyhan Belediyesine epeydir Başkan Akif Kemal Akay'ın bazı birim müdürlerini değiştireceği konuşuluyordu ve değişim başladı. İhale ve satın Almaya bakan Ali Özdemir görevinden alındı, Fen İşleri Müdürü İbrahim Karaoğlu da görevden alınanlar arasında bu arada Başkan Yardımcısı Ulaş Toros'a bağlı olan Park ve Bahçeler Müdürlüğü Başkan Akay'ın talimatıyla Başkan Yardımcısı Selçuk Özkök'e bağlandı. Atamalar bununla sınırlı kalır mı bilinmez ama değişimin son sürat devam edecek gibi gözüküyor bekleyip hep beraber göreceğiz.

Durhasan dede

Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde Durhasan dede köyü var... Burada belki de yüzyıldır var olan bir türbe var Durhasan Dede Türbesi, Haşarı Çocuk'u takip eden okurumuz geçenlerde beni aradı. Yaptığım haberleri takip ettiğini, kentin kalkınması ve gelişmesi için çalışmalarımızı takdirle karşıladığını ve başarılarımızın devamını diledi.

Mutlu olmadık desek yalan olur, bizlerin en mutlu eden şey okurlarımızdan aldığımız işte bu övgü dolu sözlerdir.

Bu arada okurumuz Durhasan Dede Türbesinin, bakımsızlığından yakındı o köylü olup şehir dışından yüzlerce insanın yılın belirli zamanlarında Türbeye ziyaret yaptığını ancak Türbenin çevresinin çerden çöpten geçilmediğini söyledi. Buradan Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'a seslenmek istiyorum, Sayın Başkan, her daim halkın içindesiniz, söz verdiğiniz hizmetleri tek, tek yerine getirmeye başladınız. Halkımız  için önemli olan ibadethanelere ve Türbelere de bir el atarsanız iyi olur.

Günün sözü

Gösteriş bir insanın kültürel zayıflığını yansıtma halidir

KONFÜCYUS

Günün kitabı

Beş Şehir

Ahmet Hamdi Tanpınar

Günün ismi

Zafer Aktaş 

İl Emniyet Müdürü

Çimdik

Tüm uyarılara rağmen hala 65 yaş üstü yolcuları durakta görüp durmayan Özel Halk otobüs şoförlerini bir çimdikleyeyim dedim

Haşarı Soruyor

Büyükşehir Belediyesi'nde atamaların bu hafta hızla devam edeceğini kimlerin iddia ettiğiğini biliyor musunuz?

Sulama kanallarında boğulmaların önüne geçmek için polis ekiplerinin devamlı devriye attığını biliyor musunuz?

Millet İttifakı İYİ Parti'nin Büyükşehir Belediyesi'nde kaç Daire Başkanlığı ve birim müdürlüğü alacağını biliyor musunuz?

Seyhan Belediyesi'nde işçi çıkışlarının yapılacağını kimlerin iddia ettiğini biliyor musunuz?

Sarıçam Belediyesi'nde birim müdürlerinin Başkan Uludağ'ın talimatıyla yeni isimlerle değiştirileceğini biliyor musunuz?

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in geçtiğimiz hafta sonu hangi ulusal gazeteye manşet olduğunu biliyor musunuz?

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığına bağlı 6 müdürün istifalarını Daire Başkanı Dr. Rıza Mete'ye sunduğunu biliyor musunuz?