SOLİ BİZİM AKCİĞERİMİZ

31/08/2019 01:00 1702

Soli Develi tesislerindeki yazlığıma geleli 2 ayı geçti. Lise , üniversite ve memur sınavlarından sonra dolar dendi ama , bir türlü dolmadı. Otel dahil bir çok daire ,dükkan, büfe, fırın boş halde. Çevremizdeki yerlerde de durum aynı.

Ülkede yaşanan sıkıntı her yeri etkilemiş. Soli’ de o eski canlılık ,hareket, kalite yok.

SSK’ya ödenmemiş borçlar yüzünden personel sayısı azaltılmış. Birikmiş borçlar , bazı yenilemeler için aidatlar yükseltilmiş. İdareye gelip söylenen çok kişi var. Başta genel müdür konumundaki hakiki bir centilmen Erol Ar olmak üzere , yönetimde feragat ve nezaketle çalışan Aykut Ay ‘a ve İbrahim Bey’e Allah sabır ve kolaylıklar versin.

Ortak şikayetlerin biri de, paraları alındığı halde asansörlerin yenilenmemesi.

Soli’ de en fazla mülk sahibi Niyazi Kutlu ve Vefa Develi kardeşler kurdukları bu modern sitenin yaşamasını en çok isteyenler onlardır. İlk adımları atmalarını bekliyoruz.

Site sakinlerinin toplanacağı, bayramlaşacağı, oyun oynayıp, sohbet edebilecekleri bir yerleri yok. Ama bizden daha küçük komşu sitelerde böyle bir yer var.

Sayın Niyazi Develi iyi bilir ki , ağalık almakla değil, vermekle olur. Benim görevim söylemek gerisi ağama kalıyor.

Yıllar içinde grubumuz azaldı. Bir çok arkadaşımız Allah’ın rahmetine kavuştu. O eski yemekler, geziler, gemi turları , eğlenceli tavla partileri yok artık.

Akşam üzeri Erol Kurnaz, Sami Teymen, Salih Yılmaz , Urfalı Celal , Akın bölgen , Dr. Turan Ergene , Ahmet Kardeşler ve Ahmet Candan Polat bir araya geliyoruz. Tavla oynanıyor, sohbetler ediliyor. Grubumuzun çoğu yaş almış, sağlık yönünden sorunlu.

Bu yıl Ağustos ortalarına geldiğimiz halde , esen serin rüzgar sayesinde klimalarımızı bile çalıştırmadık. Yıllardır böyle bir dönem geçirdiğimizi hatırlamıyorum.

Soli Develi tesisleri sevdiğimiz , yıllarımızı geçirdiğimiz, güzel bir yer. Akciğerlerimiz olan buranın kalkınması için , herkes üzerine düşeni yapmalı.

İyi dileklerimle.