Sizlere  inanıyoruz

30/07/2020 00:39 368

Adana Demirspor uzun yolları aşıp bu noktaya geldi.

Çok badireler atlattı. Çok  sıkıntı yaşadı. Tarihinde ilk kez 3.ligde mücadele verdi. Şampiyonlukları kaçırdı. Şampiyon oldu ama 25 yıllık süreçte Süper ligi bir türlü yakalayamadı.

Kare kare yaşadığımız bu süreç hala hafızalarımızda. Her ne olursa olsun büyük emekler verildi.

Tam kulüp yeniden sıkıntıya girdiği anda Murat Sancak başkanlık koltuğuna oturdu ve bu kez Adana Demirspor’un elinden tutan isim oldu.

Adana Demirspor Murat Sancak ile birlikte belki de tarihinin en şaşalı döneminin başlangıcını yaptı. Ne borç, ne sıkıntı, ne sorun ne olumsuz başka bir şey. Başkan Sancak, başarı adına iğne deliği kadar boş yer bırakmadı. Sürekli olarak bir taraftan camiayı diğer taraftan da oyuncularını motive etmeye gayret gösterdi.

İlk yılında takım yarı final rövanş maçında bitime 40 saniye kala finali elinden kaçırdı. Başkan Murat Sancak ikinci yılında ise yarı finali de geçip takımına şimdi final oynatıyor.

Özellikle Mavi-Lacivertliler pandemiyle birlikte ertelenen ligin yeniden başlamasıyla beraber 6 maçlık süreci iyi değerlendirdi. Sadece içeride oynanan Altay beraberliği takımın direkt çıkmasına engel oldu. Bu süreçte takımın ağabeyleri konumundaki Erkan Zengin, Volkan Şen, Mehmet Akyüz, Kurtuluş gibi isimler büyük irade gösterdi. Teknik Direktör Cüneyt Dumlupınar da dersine hep iyi çalışıp takımını her zaman için hazır bir şekilde sahaya sürdü.

Şimdi final maçı…

Adana Demirspor son olarak Ankara’da şampiyon olup Süper lige çıkmıştı. Şimdi final maçı yine Ankara’da ve tarih tekerrür edecektir.

Başta Başkan Murat Sancak olmak ise , teknik heyet ve futbolculara sonuna kadar inanıyor ve güveniyoruz.

Yolunuz açık olsun…