Siz bizim neler çektiğimizi nereden bileceksiniz ?

30/09/2019 04:19 12245

Son yerel seçimlerin üzerinden yaklaşık yarım yıl geçti. Ülkemizde, kentimizde yerel yönetimlerde yeni seçimlerde başarılı olan siyasi partilerin temsilcileri görevi devraldılar. Hepsinin ortak noktası bulundukları ilçelere ve kentlere bir öncekinden daha farklı projelerle bölgelerindeki vatandaşlara sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan daha refah bir yaşam sağlamak… Yani genel kanının bu olduğunu düşünüyorum ben. Ancak bu seçimi öncekilerden farklı kılan birtakım yan etkenler Belediye kurumlarımızın yeni yönetimlerini biraz zora soktu.

Şüphesiz ki bu yan etkenleri sıralayacak olursak liste başına ekonomik sıkıntıyı koyarız. Bir önceki dönemde yapılan yanlışlıkların oluşturduğu bürokrasi kilitlenmelerini ve diğer sıkıntıları sıralamaya devam edecek olursak listeyi bir hayli çoğaltabiliriz. Bu madalyonun bir yüzü… Diğer yüzüne baktığımda bu yürek karartıcı durumdan çıkabilir miyiz ? Ben kesinlikle çıkacağımıza inananlardanım! Olumsuzlukları bir bahar sabahına çevirmek için çaba sarf eden kentimizin yürekli dürüst Belediye Başkanları var. Zeydan KARALAR ,Akif Kemal AKAY, Soner ÇETİN, Fatih Mehmet KOCAİSPİR,Bilal ULUDAĞ.

Kıymetli Başkanlarımız şüphesiz zor ve çileli günlerden geçiyorlar ama bu kentin insanı onlara güveniyor. Bundan dolayıdır ki bu görevlere getirdiler.Bizlere düşen seçtiğimiz ve seçilen Belediye Başkanlarımıza sahip çıkmak. Siyasi partilerine, görüşlerine bakmaksızın zaman; siyaset zamanından çok birlik olma zamanı. Bilmiyorum bana katılır mısınız ? Güzel günler diliyorum…

Not= yazı başlığında küçük bir değişiklik yaparak sevgili Ahmet Kaya’nın bir şarkısından alıntı yapıp onu da anmak istedim.