Siyaset 5 Ocak'ta okunur

23/09/2019 22:31 2859

Bugün manşetten Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Savaş Çokduygulu’nun siyasi kulisleri analizini görüyorsunuz. Hep başkalarını yazıyoruz ya, bu gün de kendimizden bir iki cümle yazayım dedim.  Evet siyaset 5 Ocak'ta okunur. Ankara’nın havasını yıllarca solumuş, parlamentoda çok önemli siyasetçilerin açıklamalarını her zaman Adanalılara ulaştırmış, başkentin her dokusunu bilen patronumuz Çokduygulu ile çalışmak ayrı bir keyif çünkü bize Patronluk yapmıyor, o bizim ağabeyimiz. Ankara’nın nabzı Adana’da 5 Ocak’ta dinlenir nitekim bugüne kadar yaptıklarımız ortada. En doğru, en sıcak ve en önemli siyasi kulisleri bu yıl da sizlerle paylaşacağız yani bu yıl da Ankara’nın siyaset nabzı yine gazeteniz 5 Ocak’ta atacak.

Cengiz Zeybek Gaziantep’te

Adana’da görev yaparken Balıkesir’e atanan Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü görevine getirildi. Artık Gaziantep, Adana’da efsane işler yapan çok zor bir süreçte görev yapmış, 15 Temmuz gibi hain bir olayda İncirlik’i abluka altına alan ve ülke genelinde yapığı işlerle takdir gören hemşehrimiz Cengiz Zeybek’e emanet.

Kendisiyle hala sık sık görüşürüz, çok naif, emniyet camiasının güler yüzü, vatandaşla teşkilat arasında çok sıkı bağlar kuran Cengiz Zeybek’in sevilmesi ve başarısının ardındaki sır bu olsa gerek. Devlet vatandaş ilişkisi çok önemli. Yeni görev yerinde de, başarılara imza atacağına şüphemiz yok, kendisine hayırlı olsun diyoruz. 

Dönemin ünlü siyasetçilerinde DOSTLUK her zaman BAKİ...

Ali Antepüzümü, Timur Sefer Alıç ve Vahit Sırlıbaş. Yılların eskitemediği Adanalılardan.  İyi dostlar, sık sık biraraya geliyorlar. Bir döneme damga vurmuş ünlü siyasetçiler bunlar. Doğru Yol Partisi’nin etkin isimleri ve önemli siyasetçileri, bir dönem hem Adana’ya hem de Yüreğir’e damga vurmuş isimler.

Şimdi bu üç isimden biri bir telefon etsin, yine binlerce kişiyi peşlerinden sürüklerler.  Adana’nın böyle kıymetli isimlere ihtiyacı var. Biz Adanalılar, dostları için canını feda edebilecek insanlarız. Kıymetli üç büyüğüm, gözlerden ıraksınız ama gönlümüzde hala hatırı sayılır kıymetli bir yerdesiniz, bilesiniz.

 

 

Günün sözü

 

Görünüşünüz neye benzerse benzesin, nezaket, sizi dünyanın en güzel insanı yapar...

Günün kitabı

DERİN SUİKASTLER

Yazar: İsmail Çorbacı

 

Günün ismi

Birleştirici liderliği ile Adana’yı biraraya getiren Vali Mahmut Demirtaş

Çimdik

Evi camdan olan bazılarının, kendi evini unutup, başkasının evini taşlamalarına bir çimdik atayım ki, kendi evlerini unutmasınlar!

Haşarı soruyor

-MHP İl Başkanı Bünyamin Avcı’nın Zeydan Karalar’a uyarıda bulunarak, “Yanlış yoldasın. Ekmek, ulaşım ve eğitimden tasarruf olmaz” dediğini biliyor musunuz?

 

-Adana Valiliği, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Adana İş Kadınları Derneğinin birlikte yürüttüğü Lavanta Köyü’nde ilk hasadın yapıldığını biliyor musunuz?

 

- Adana Demirspor’un Bursa galibiyeti sonrası , Adana’nın 4-1 yanının bayram havası yaşadığını biliyor musunuz?

 

- Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı’nın İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun'a, "Bir Damla Kan ile Yaşama Şans Ver" projesine kurumsal olarak verilen destek ve gösterilen hassasiyet dolayısıyla "Kurumsal Kan Bağışçısı Altın Madalyası" takdim ettiğini biliyor musunuz?

 

-Hafta sonunda Kozan Kalesi civarında 10 hektarlık ormanlık alanda çıkan yangının, Adanalıları çok üzdüğünü biliyor musunuz?