Sistem değişmeli…

01/10/2021 20:47 1347

Adanaspor’da sezon başından itibaren  Fırat hocanın 3’lü savunma sevdası sonunda kendi başını da yaktı ve kulüpten ayrıldı. Çok yazdık ve söyledik. İkazlar yapıldı ama sistemin vazgeçmedi. Bu durumun karşılığı başarısızlık oldu.

Bakıldığında  takımdaki oyuncu grubunun bu sisteme uygun olmadığı aşikar. Şimdi göreve Sait Karafırtınalar başlayacak. Tabi ki beklentiler var. Hepimizin beklentileri var. En önemlisi şuanki bulunduğu durumdan takımın yukarıya doğru çıkışa geçmesi gerekiyor.

Sait hocayla artık bu sistemin değişeceğini ve Bandırmaspor maçında takımın başka bir kimliğe geçeceğini düşünüyorum…Bandırma maçı Adanaspor için önemli maçlarda biri; yukarı tutunma anlamında…

Bandırma ligin mücadele eden iyi takımlarından biri…Oyuncu grubunun maça çok iyi konsantre olarak yeni hocayla beraber bir çıkış yakalaması gerekiyor…4’lü savunmaya dönüp oyuncuları kendi yerinde oynatarak hem daha fazla verim alınır hem de oyun kalitesini artırırsın…4-2-3-1 bu takımın en iyi oynayacağı sistem olacaktır…

Sait hocanın da tabi ki işi kolay değil. Ancak tecrübesiyle kısa sürede takımını yakından tanıyacak ve derli toplu oynatacaktır diye düşünüyorum. Daha farklı bir Adanaspor izleyeceğiz.

Şimdiden başarılar diliyorum.