Sınır 65 puan…

06/01/2021 04:41 1332

İlk yarı günahıyla sevabıyla tamamlandı.

Bu yarıya dair söylenebilecek Adana Demirspor gücünü nispetinde mücadelesini verdi. Ümit hocayla başlayan süreç Cüneyt hoca ile tamamlandı.

Zaten kamp dönemini takım büyük ölçüde Cüneyt hocayla geçirmiş son haftasında Ümit hoca göreve başlamıştı. Takımın belli başlı sıkıntıları bu yarı boyunca öne çıktı. Teknik anlamda mutlaka Cüneyt hoca ve ekibi bu eksiklikler üzerinden gidecek.

Tabi Başkan Murat Sancak ise ara transfer için düşünülen isimlerle görüşmelerini sürdürüyor. Hata yapmak istemeyen Başkan Sancak, mutlak suretle bu kez akıllı dokunuşlar yapacaktır. Daha doğrusu ikinci yarı maçlarında takımın sıkıntı yaşamaması için kararlarını verecektir.

İlk yarıda Adana Demirspor peş peşe üç maçı kazanamadı. Yani seri yapamadı. Hep bunun sıkıntısı yaşandı. Dolayısıyla bir türlü uzun atlayışı yapamadı ama zirveden de kopmadı. Bu yarının en karlı takımı Giresunspor oldu. Seri galibiyetler alarak bir anda aradan sıyrılıp zirveye kondu. Ancak ikinci yarı böyle rahat elini kolunu sallaya sallaya gidemeyecektir.

Şampiyonluk barajı 65 civarı olacaktır. Yani 65’in altına düşmemek gerekir. Dolayısıyla bunla ilgili olarak ikinci yarıda oynanacak tüm maçları Adana Demirspor’un kazanması gerekir. Hal böyle olursa şampiyonluğun kapısı aralanır ki dışarıdan da mutlaka istenilen puanları bu takım getirir.

Dolayısıyla yapılacak transferleri sabırsızlıkla Başkanın açıklamasını bekliyoruz. Dolayısıyla ona göre de takımın ikinci yarı haritası belli olacak.