ŞİMŞEK ÖZÜNE DÖNDÜ

23/04/2019 23:36 3228

Derbi maçları her zaman üç ihtimalli maçlardır. Favorisi olmaz. Adana Demirspor ile Adanaspor arasında yıların rakabeti var. Hafta sonu bu rekabete dayalı bir maç izledik. Futbol kalitesi olarak vasatın üzerine her iki takımında çıkamadığını gördük. Adanaspor da Eyüp Arın hoca takımını bu derbiye iyi hazırlamış diğer maçlara nazaran daha hareketli özellikle kanatları kullanmak isteyen bir Adanaspor vardı sahada ve gol pozisyonları da buldu. Sonuçta bir puan Adanaspor için kötü değildi.

Adana Demirspor cephesinde ise playoff adına rakiplerinin puan kaybetmesiyle yeniden ilk 6 ya girme fırsatı doğmuştu. Alınacak bir galibiyet altıncı sıra demekti. Ancak ilk yarısın da girilen gol pozisyonları değerlendirilemeyince ve ikinci yarıda kötü oyunda buna eklenince takım beraberliğe razı oldu.

Adana Demirspor son iki maçtır maalesef özüne döndü yani sezon başından başlamak üzere sezon içi de dahil üretken olmayan topları bir türlü gol ayaklarıyla buluşturamayan ve orta saha ve kanatlarının bir türlü çalışmadığı bir öze dönüş bu.

Ümit Özat son iki maça kadar doğru yaptığı ne varsa bu iki maçta maalesef yanlışa döndürmeyi başardı. Örneğin Adana Demirspor da bazı oyucular sezon başından bu yana yeterli performansı hiç veremedi ya da oyuna sonradan hamle oyuncusu olarak girdiklerinde başarılı oldu. İşte bu oyuncuların bazılarına son iki maçtır ilk 11 de bazılarına ise sonradan şans verildi yine başarılı olamadıkları görüldü yine de ısrara devam edildi. Sakat ve cezalı oyuncular bu oyuncuları doğrudan oynatmak için bana göre bir bahane olmamalıydı. Çünkü Adana Demirspor alternatifli bir oyuncu grubuna sahip. Ayrıca yine üç maçtır çift forvetle başlamak ta oyun içinde sıkıntı yaratıyor bunun sinyalleri Ümraniye maçında zaten verilmişti.

Tabi birde son iki maçtır son derece istekli olan bir Pote gerçeği var. Ümit Özat                Pote’yi kaç haftadır sürekli olarak 60 lar da oyundan alıyor nedenini ise Pote’nin performansının düşüklüğüne bağlıyor. Ancak Ukraynalı diğer golcü isim ise bugüne kadar ilk 11 de başladığı maçlarda sadece Ümraniye maçında gol atmış Ümraniye maçı dahil olmak üzere topla doğru yerde buluşamadığı için oda Pote gibi verimlilik sağlayamamış oyuna genelde sonradan girdiği maçlarda ise sürekli gol atmış. Hadi tüm bunları geçelim Adanaspor derbisinde ilk yarı son derece istekli bir pote var sahada koşuyor çaba harcıyor. Ukraynalı golcünün ise ilk yarı boyunca ayağına top değmiyor ve ikinci yarıya Ümit Hoca Pote siz başlıyor. Diğer taraftan ikinci yarının başında yine bir değişiklik daha yaparak iki oyuncu değişikliği hakkını da kullanıyor Ümit Hoca sonra daha 25 dakika varken maçın bitimine son haftaların en önemli ismi Berk’ide kenara alıp çok eleştirilen Gakeyi oyuna alıyor. Bu arada son yirmi dakika da Levent sakatlanıyor ve Adana Demirspor bu erken oyuncu değişikliklerinin sıkıntısını yaşıyor.

Bu takımın birinci forveti takım kaptanı Potedir böyle yaparak oyuncuyu daha fazla yıpratır. Eğer playoff u istiyorsa Ümit Hoca nın bir an önce bu yanlış tercihlerde bulunmaması gerekir. Adana Demirspor un önünde çok önemli bir Bolu maçı var eğer yine aynı yanlışlar devam ederse bu sezonu noktalarız umarım yanlışlar devam etmez.