Sigara kadar tehlikeli !

28/10/2017 00:42 6673

Günümüzde yüzlerce hatta binlerce kişinin ölümüne ve ölümcül hastalıklara yakalanmasına sebep olan sigarayı bırakmak isteyenler, yine onun kadar tehlikeli bir ürüne kapılıyorlar Elektronik Sigara. Sigarayı bırakma yöntemlerine bağlı alternatifler arasına eklenen Elektronik Sigara, zararları bilinmeksizin iyi bir yöntemmiş gibi insanımız arasında yaygınlaşmaya başladı. Tıp insanlarının yaptığı araştırmalar açıkça gösteriyor ki; normal sigara içiminin verdiği zarar ile eşit ölçüde zarara sebep oluyor Elektronik sigara. Halk arasında sıkça söz konusu elektronik sigaranın hiç bir zararının olmadığı söylentileri bu sigaranın kullanımını her geçen gün arttırıyor ama gelin görün ki kazın ayağı hiçte öyle değil.

Konuşulduğu gibi masumiyet barındırmayan elektronik sigaranın zararları ve içerisindeki kanserojen maddeler uzmanlar tarafından açıklandı. Elektronik sigaranın en çok kullanıldığı ülke İngiltere olarak gösteriliyor. Ülkemizde de her geçen gün tüketici talebi hızla artış gösteriyor. Yapılan anket çalışmalarında Elektronik sigaranın tercih ediliş sebebinin fiyat açısından uygun oluşu ve sigaradan daha az zarar verdiği söylentileri olarak biliniyor. Aynı zamanda kül izmarit ve kokusunun olmayışı da Elektronik sigarayı tercih sebebi yapıyor. Elektronik sigaranın verdiği zararları bilmeden kullanım süreci boyunca normal sigarayı bırakmayı başaran birçok insan olmuş mudur orası meçhul. Ancak bu kişilerin sigarayı bırakma sebeplerinin büyük ölçüde psikolojik olduğu esaslı bir gerçektir.

Sözün özü şu Elektronik sigara, en az sigara kadar tehlikeli, bu bilinçle hareket ederek ‘Aman sende sigarayı bırakmak için aldım’ demeniz sizi sigaranın zararlarından korumuyor, aksine sigara kadar vücudunuz zarar görüyor.

Hayata sıkı sıkıya bağlanın.

Sevdiklerinizi düşünün bir kez daha.

Yol yakınken sağlığınızı tamamen kaybetmeden her ikisini de bırakın.