SEYHAN’IN KADIN BÜROKRATLARI…

19/01/2021 00:47 2691

Kadınla erkeğin el ele yürümesinin eleştirildiği ama sokak ortasında kadının dövüldüğü hatta öldürüldüğü ve bunlara tanıklık etmekten bir insan olarak utandığım bu dönemde Seyhan Belediyesini, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal AKAY ’ı kadın haklarına, kadına güven, kadına şiddete hayır yaklaşımından ötürü kutluyorum.

5 Ocak gazetesini bu konuyla ilgili en büyük destekçilerinden birisi olacağına buradan duyurusunu yapmak istedim. Kentteki özel kamu kurumlarının mercek altına aldığımda kadına güvenin en üst seviyelerde olduğunu kentin önemli resmi kurumlarından olan Seyhan Belediyesinde görmek bu durumu kuruma olan sempatiyi daha da bir arttırıyor. Seyhan’ın bürokrat kadınlarına önemli görevleri emanet etmesi kadına olan saygının güvenin ne denli önemli olduğunun altı çiziliyor. Üstelik birbirinden kıymetli kadın bürokratların dönem ayırt etmeksizin görev verilmesi Seyhan yönetiminin ayrıca alkışlanması gereken bir durum.

Seyhan’ın kadın iki başkan yardımcısı 11 kadın müdiresi Seyhan’ın sosyal belediyecilik ve kadın haklarına sadece sözlerle değil uygulayarak kurumun dolayısıyla yönetimin kadın haklarının ne denli yanında olduğunun göstergesi şüphesiz. Seyhan’ın kadın bürokratları da kendilerine olan bu güveni boşa çıkartmayarak kadının gücünü ve zekasının adeta performanslarıyla kanıtlıyorlar.

Seyhan Belediyesi tarihinin ilk kadın müdiresi Müzeyyen Pınar Kamay ’ı başarılı performansıyla bundan sonra da kadın yönetici adaylarının önünün açılmasına neden olacak gibi görünüyor. Seyhan’ın birbirinden kıymetli kadın bürokratlarına başarılarının artarak devamını diliyorum.

Üstat Nazım Hikmet RAN ’ın dizelerinde söylediği gibi ‘Onlar kadınlarımız, anamız, avradımız, yarimiz ve dağlara kaçırıp uğrunda hapis yattığımız… Onlar ki bizim kadınlarımız…’

Kadınsız bir gezegen olamayacağının şüphesiz hepimiz biliyoruz. Bilmem niye söyledim… Bazen dalgınlığımıza geliyor.