SEYHAN’I  YÖNETMEK  ’HER YİĞİDİN HARCI DEĞİL’’

25/11/2018 20:53 6423

 

5 Ocak Gazetesi'nin kahvaltılı toplantısının konuğu, Seyhan Belediye Başkanı sayın Zeydan Karalar’dı  elbette şu günlerde yerel seçimlere giderken ve adı yoğun şekilde Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçen karalara sorular bu yönde geldi.

 Tüm yazar arkadaşlarımız sayın başkana hedeflerini sordular sayın başkan, her ne kadar adaylık netleşmese de kendini hazırlamış.

 Seyhan’a baktığımızda zaten bir çok ilden büyük bir ilçe, böylece ortaya çıkıyor ki, büyük bir belediye idare ediyor Zeydan Karalar.

 Artı geçmiş belediye hizmetlerine ve şu ana bakıldığında başarı  var, O halde neden Büyükşehir adayı olmasın?

Adana’ya baktığımızda merkez ilçe başkanlarının tamamı Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylığı için çalışma yaptıklarını hepimiz biliyoruz, yakında partiler nasıl olsa açıklayacaklar, bizlerde ona göre düşüncelerimizi yansıtacağız,

5 Ocak Gazetesinin toplantısında,Ben adaylığın dışında sayın başkana Seyhan İlçesinde 96 mahalle muhtarıyla olan ilişkilerini sordum. Bir de   Adana’nın batısına bir hastane yapılmasıyla ilgili çalışmasının olup olmadığını sordum?

 Karalar, bizim görev alanımız olmasa da Adana’nın batısında hastaların naklinde sıkıntılar olduğunu biliyoruz. Bizde Seyhan Belediyesi olarak o bölgeye hastane yapılması konusunda bastırdık. Eski karayollarının yerine bir hastane yapılacağı söylendi dedi.

Muhtarlarla ilgili ise, muhtarlarla olan ilişkilerimiz son derece iyi sadece bireysel talepte bulunan üç beş muhtarın dışında.Karalar, Seyhan Muhtarları değil bütün Adana’nın Muhtarlarıyla iyiyizdedi.

Aslında Seyhan İlçesine baktığımız da,  Karalar zor bir ilçeyi yönetiyor  ‘’her yiğidin harcı değil’’ Seyhan’ı yönetmek, Dar sokaklar, eski yapı evler, çıkmaz sokaklar vs.

  Seyhan’da son 4,5 yıla bakıldığında güzel işler var en başta ise bana göre Adana’nın güneyi  o  biraz önce bahsettiğim  dar sokaklar, eski yapı evler, çıkmaz sokaklar Kentsel dönüşüme gidiyor. bana göre bunu bile yapabilmek büyük başarı, genelde yazılarımda vardır,Rantsal dönüşüm  değil  kentsel dönüşüm yapalım , Zeydan Karalar Seyhan da kentsel dönüşümü başardı . Seyhan’ın kurtuluşu kentsel dönüşümdür inşallah bu devan eder