SEYHAN’DA BU DEFA MAZERET KABUL ETMİYORUM

15/10/2019 05:37 4879

 

Dar sokaklar, eski yapı evler, çok çocuklu ailelerin yaşadığı Adana'nın güney Mahalleleri,

Gözü yaşlı insanlar, çıplak ayakla sokakta oynayan çocuklar, kapılarının önünde oturan teyzelerin meraklı bakışı, işsizlikle yakınan gençlerimiz.

Genelde bu  manzaralarla karşılaşırız, Adana'nın Güneyinde. yani  Seyhan  İlçesinde

Örneklersek, 40'lı yaşlar ve üzeri Adana doğumlu olanların tamamı, Güney Mahalleleri tabir ettiğimiz müstakil evlerden oluşan komşuluk ilişkilerinin çok güzel olduğu mahallelerden birinde doğmuş, çocukluk ve gençlik yıllarını bu mahallelerde geçirmiştir.

Hepimizin bir çok anısı vardır bu güzel mahallelerde

Mesela ben Narlıca Mahallesi'nde doğdum hayatımın büyük bir bölümü bu mahallede geçti.

Ve çok güzel anılar biriktirdim, yazsam kitap olur,

Hani deriz ya ben Kiremithane'nin çocuğuyum, ben Yavuzlar'ın çocuğuyum. Ben Şakirpaşa'nın çocuğuyum ben döşemenin, ben istiklalin,ben Yüreğir'in,ben Seyhan'ın vs,

Demek ki Güney Adana hepimizin

O zaman daha fazla sahip çıkalım

O zaman daha fazla hizmet götürelim

O zaman daha fazla bu insanlara zaman ayıralım dertlerini dinleyelim

O zaman Güneyi kurtaralım

Geleceğim nokta Seyhan Belediye Başkanı  Akif  Kemal Akay. henüz yeni  Belediye  Başkanı  sayılır. Bu kadar kısa zamanda  şu ana kadar  yaptığı  hizmetlerin  dışında çok daha fazla bir hizmet beklememiz şu anda  yersiz.

Ama Başkan Akif Kemal Akay, yukarıda yazdığım gibi Adana’nın  güneyinde doğmuş, çocukluğu, gençliği  Adana’nın güneyinde  geçmiş .

Her şeyden evvel  Adana’lı ,  Seyhan’lı .

Her halde bu Seyhan’a bir çok hizmet getirmesi  için yeterli.

Adana’lı, halkın içerisine çıkmayan, halkın sorunlarını bilmeyen ,halkın perişanlığına ve sefaletine karşı üç maymunu oynayan Belediyecilik anlayışını istemiyor.

Şu an biz gazeteciler olarak  sadece bekleyip gelişmeleri takip etmek durumundayız. Bu günden sonra yapılanları takip edip,  Adanamızın gelişmesi için düşüncelerimi bu sütunlardan paylacacam. Artık hizmet zamanı,   bu defa mazeret kabul etmiyorum.

Ne de olsa Hepimiz Adana'nın çocuğuyuz.