SEDAT PEKER OLAYI

28/07/2021 01:55 229

Türkiye’nin uğraştığı, işsizlik, enflasyon, dövizde ki artışlar, zamlar, yetersiz emekli maaş zamları, Mavi Vatan meseleleri, Göçler, mülteci sorunları, Kıbrıs gelişmeleri, ABD ve AB ilişkileri, Irak, Suriye, Libya meseleleri, Rusya ilişkileri ve S 400 sorunu, Turizm sektörü ve piyasalardaki sıkıntılar gibi, onlarca meselesi varken, bütün bunlar yetmezmiş gibi, bir de, organize suç örgütü lideri diye tanımlanan, Sedat Peker olayı çıktı. Günlerdir insanlar YouTube’ye kilitlendi. Kimi kaynaklar 100 milyon kere izlendi diyor…!!!

Şimdi noktasına virgülüne dokunmadan, değerli gazeteci, Mehmet Tez Kan’a kulak verelim; işte Tez kan’ nın Sedat Peker olaylarındaki gelişmelerle ilgili görüşleri…

Sedat Peker’e bilgi sızdıran bakan kim?

Soylu’nun sözlerini anında Peker’e ileten bakan neden böyle bir iş yapsın ki!.. Belki o da kepçelenmiştir. Peker’in elinde onun da dosyası vardır. Peker onun da kirli çamaşırlarını biliyordur. Olamaz mı?

Mafya lideri Sedat Peker öyle veya böyle çürümüşlüğü, kokuşmuşluğu, yozlaşmayı gözler önüne serdiği için, ülkeye büyük katkı yaptı.

Siyaset/yargı/polis/yer altı dünyasının ilişkisini açıkladı. İsim vererek, yer tarih vererek. İktidar kanadından itiraz da gelmedi. İktidar kanadından bir sözcü çıkıp ‘ yalaaaan’ diye bağırmadı.

Susmayı tercih ettiler. Bir anlam da kabullendiler.

Belli ki verecekleri cevap yoktu!.. Şimdi susarak geçiştirmeye çalışıyorlar, ama belli ki Sedat Peker susmayacak.

Son iddiası çok vahim. Soylu’nun organizasyonuyla, AKP gençlik teşkilatına Kalaşnikof dağıtıldığını söyledi. Kimlerin silahı, hangi araçla getirdiğine, kimlerin teslim aldığına hangi arabaya koyduklarına kadar açıkladı.

Sonuç; derin sessizlik…!!!

Her konuda demeç veren Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanı dilini yuttu.

Kameraların karşısına geçip uzun uzun konuşan AKP Sözcüsü’nün de ağzını bıçak açmıyor.

AKP Genel Başkanı sessiz…

AKP Genel Başkan vekilleri (biri eski Başbakan, Peker’in iddiası doğruysa 'AK Gençlik'e uzun namlulu silah dağıtıldığı dönemde kendisi hem başbakan hem de AKP Genel Başkanı’ydı) kafasını kuma gömmüş halde.

Yasama çaresiz…!!!

Yargı siyasette teslim olmuş halde…

Bir savcı çıkıp neler oluyor demedi/diyemedi. Bir savcı çıkıp, adı geçen kişileri davet edip olayın aslını astarını sormadı. Bir savcı çıkıp, Peker’in iddia ettiği onlarca dosyadan birini açmaya cesaret edemedi.

Neden?

CHP lideri Kılıçdaroğlu’na göre; ‘güçler ayrılığı ortadan kalktı. Siyaset yargıyı kontrol ediyor. Yeraltı dünyasının aktörleri, rahatlıkla yurtdışından kokaini Türkiye’ye getirebiliyor. Yakalansa bile sorun olmuyor. Çünkü soruşturma açılmıyor.

Yargının pasif kaldığı, savcı ve hakimlerin korktuğu ülkede, tuz kokmuş demektir!..

Sedat Peker bu bilgileri nerden alıyor?

‘Ben de suçluyum, bu işi beraber yaptık’ demedi mi?

Eee, işin içinde yani. O bilmeyecek de, biz mi bileceğiz?

  1. göre yargıdan destek verenler var. Vardır mutlaka. Zaten mafya denilen örgütün var olması için içinde polisin, savcının, hakimin, iş dünyasının, siyasetçinin ve yer altı dünyasının iş birliği yapması gerekir. İç içe olmaları lazım, oyunun kuralı bu.

Bu birliktelik olmazsa, mafya olmaz sokak çetesi olur. Anında tepesine binerler.

Sedat Peker’e siyaset dünyasından da yardım eden bilgi sızdıran mutlaka vardır. Hatta bakanların içinden.Yok artık diyeceksiniz! Demeyin..

Peker’in son açıklamasına bakalım; Bakanlar kurulu toplantısını ve Süleyman Soylu’yu kastederek şöyle dedi: ‘’Toplantıda Sedat Peker’i takip ediyoruz., şu an şu ülkede, hem Türkiye’de hem bulunduğu yerde operasyon yapacağız diyordun ya, sen beni dakika dakika takip ederken ben de seni Bakanlar Kurulu’ndaki konuşmaların dahil dakika dakika takip ediyorum…’’

Soylu’nun Bakanlar Kurulu’ndaki söylerini Peker’e kim aktarır, kim sızdırır?

Olağan şüpheli kimdir?

Kim olacak, o toplantıda yer alan, bakanlardan biri olmalı…

O bakan kim?

Soylu’nun sözlerini anında Peker’e ileten bakan neden böyle bir iş yapsın ki!..

Belki o da kepçelenmiştir. Peker’in elinde onun da dosyası vardır. Peker onun da kirli çamaşırlarını biliyordur. Olamaz mı?

Peker kendine bulaşmasın diye Bakanlar Kurulu toplantısında ne konuşulduysa iletmiştir. Yer altı dünyası ile siyasetin iç içe girdiği, yer altı dünyasının siyaseti yönlendirdiği, beraber suç işledikleri bir yapıda bunlara şaşmamak gerekir…!!!

Soru açık ve net: Sedat Peker’e bilgi sızdıran bakan kim?

Cumhurbaşkanı merak etmiyor mu?

Soylu merak etmiyor mu?

MİT Başkanı merak etmiyor mu?

SON SÖZ:’’ HAKİKATLER ÇIPLAK GEZER, GÜNEŞ, BALÇIKLA SIVANMAZ.’’