Sayın Valim Süleyman Elban…

17/06/2021 21:50 694

Adana’nın spor mabedidir 5 Ocak Fatih Terim stadı.

Ne mutluluklar, ne üzüntüler, ne şampiyonluklar ne başarısızlıklar yaşandı.

Kimler geldi kimler geçti.

5 Ocak Fatih Terim Stadı bir değerdir. Adana futbolunun merkezidir desek doğru olur.

Küçük yaşlarda zoraki girdiğimiz tribünlerde maçları izleme fırsatını yakalardık. Lise yıllarında 19 Mayıs gösterilerinde tribünde yerimizi alırdık. Tabi meslek olarak da stat ikinci evimiz gibi oldu.

 

Biliyorsunuz  hemen her ilde olduğu gibi Adana’da da yeni stat yapıldı. Çok da güzel oldu. Adana’ya yakıştı. Artık temsilcilerimiz maçlarını burada oynayacak, bizlerde görevli olarak tribündeki yerimizi yine alacağız.

Bunla beraber yakın zamanda 5 Ocak Fatih Terim Stadı’nın yıkım işlemleri başlayacak. Yine diğer illerde olduğu gibi yıkımı tamamlanan bölge Millet Bahçesi olacak.  Yani bu bölge Merkez park ile Atatürk parkının ortasında oluşturulacak.

Sayın Valim Süleyman Elban…

Çok eski yıllarda Ziyapaşa’nın girişinde sağ tarafta (Atatürk parkına dahil edildi) Gençlik Sarayı vardı. O alanda Basketbol sahaları , tenis kortları ve kütüphane vardı. Adana gençliği hep buradaydı. Gündüz ve gece maç yaparlar, ışıklandırma olduğu için akşam bile kendi aralarında turnuva maçlarına çıkarlardı. Hatta basketbol ve tenis kursları da verilirdi. Kısacası Adana gençliği hep buradaydı ve gelip spor yaparlardı. Buradan çok sporcu yetişti ve Türk sporuna kazandırıldı.

Sayın Valim Süleyman Elban, nacizane önerim…

Bu bölgede gençlerin gelip spor yapacağı alan pek kalmadı. Yıkılacak olan 5 Ocak Fatih Terim Stadı  Millet Bahçesi olacak. Evet yine Millet Bahçesi olsun. Ancak bunun yanına Spor parkını da ekleyelim.

Yani, Millet Bahçesinin belirli bölümlerine basket sahası, tenis kortu , mini futbol alanı ve kütüphane olamaz mı?  Daha doğrusu çok amaçlı Millet Bahçesi olur düşüncesindeyim.  Sanırım o zaman Adana’ya ve gençliğe daha çok hizmet eder diye düşünüyorum.

Sadece bir fikir…Sonuç olarak Millet Bahçesi Spor parkı Adana’ya yakışır.