Sarıeroğlu, Genel Merkezin tüm programlarında…

06/01/2019 22:31 2688

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, sahadan ayrılmıyor. Genel Merkezin her çalışmasında her programında yer alan Sarıeroğlu tüm Türkiye’yi dolaşıyor. Vatandaşların arasından ayrılmayan Jülide Sarıeroğlu, bu enerjisiyle Maşallahı var’ dedirtiyor. Genel Merkezde reis dahil herkes tarafından sevilen Adanamızın böyle bir vekili olması,  bizi de mutlu ediyor. 

CHP’de Seyhan çok karışık !

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Adana Büyükşehir’e aday gösterilmesiyle birlikte Seyhan’a aday olmak isteyenlerin sayısında patlama yaşandı. Parti kulislerinden edindiğimiz bilgilere göre; Seyhan için yerli bir aday üzerinde duruluyor. Akif Kemal Akay ismi, bu yerli adaylar arasında birinci sırada zikrediliyor. Tabi Yıldıray Arıkan’ın da sıkça adı geçiyor. Burada aday enflasyonu yaşansa da, en çok ismi konuşulanlar arasında Zülfikar İnönü Tümer ve İbrahim Özdiş de var. Zeydan Karalar’ın genel merkeze Seyhan adayının kendi istediği isim olması için baskı yaptığı da kulislerden edindiğimiz bilgi. 

 Tabi Ankara’daki kaynaklarımdan edindiğim bilgilere göre CHP Genel Merkezi Seyhan ve Yüreğir adayı için şu sıralar gizli bir eğilim yoklaması yaptırıyor.

Velhasıl kelam Seyhan Adayı belirlenene ve resmen açıklanana kadar daha neler konuşulur neler.

Bu arada Çukurova ilçesinde de CHP meclis üyeliği önseçiminin genel merkez tarafından iptalinin gerekçesinin  İYİ Parti ittifakı olduğu da konuşuluyor.

Sarıçam’da Bilal Başkan

Sarıçam’da Bilal Başkan var, Atom Karınca gibi. Sarıçam Belediye Başkanı  Bilal Uludağ, karış karış ilçeyi geziyor vatandaşlarla buluşuyor. 2019 Yılının ilk Olağan Meclis Toplantısını da geçtiğimiz hafta gerçekleştiren Başkan Uludağ, yaptığı hizmetlerin Sarıçam’a hayırlı olması için çaba sarf ediyor. Bir kaç gezisini takip edeyim dedim inanın hızına yetişemedim, arı gibi çalışıyor desek yeridir anlayacağınız.

 Çimdik

  Hava kirli …çok kirli… Akşamları Adana’da nefes alamıyoruz.. Çimdiği bu kez gerçekten çok büyük atıyorum  hissetsinler diye..!

Haşarı soruyor

-Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin  Sözlü’nün  Pazar günü Kurtuluş Maratonu’nda birlikte start verdiklerini biliyor musunuz?

 

-Çukurova ilçesinde CHP meclis üyeliği önseçiminin genel merkez tarafından iptaline ilişkin, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in iptal kararının yeniden gözden geçirilmesini istediğini biliyor musunuz?

 

Seyhan Belediyespor altyapısından yetişen Sadık Çiftpınar’ın ara transfer döneminde Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biri Fenerbahçe’ye transfer olduğunu biliyor musunuz?

 

-AK Parti ve CHP’li Adana Milletvekillerinin 5 Ocak Adananın 97. Kurtuluş yıldönümü münasebetiyle birer kutlama mesajı yayınladıklarını ama diğer siyasi partili Adana milletvekillerinin, seçim bölgeleri olan Adana’nın kurtuluşuna duyarsız kaldıklarını biliyor musunuz?

-Adana Soroptimist Derneği’nin davetlisi olarak Adana’ya gelen Ünlü Modacı Arzu Sabancı’nn da katıldığı ‘Fark Yaratan Kadınlar’ adıyla düzenlenen etkinliğe, kentin iş ve cemiyet hayatının önemli isimlerinin katıldığını biliyor musunuz?  

-Adana’da bir gazetecinin, Adana Kurtuluş Yarı Maratonu Halk Koşusuna katıldığını ve fotoğraf makinesiyle koştuğunu biliyor musunuz?

Günün İsmi

10 bin Adanalı ile birlikte ATA’sına koşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü

Günün Sözü

Bir milletin büyüklüğü, nüfusunun çokluğu ile değil, akıllı ve fazilet sahibi adamlarının sayısı ile belli olur. Victor Hugo

 

Günün Kitabı

 

NAZİ KAMPLARI

Yazar: ÖNER YAĞCI