Sarıçam Belediyesi’nin basın danışmanları

22/06/2017 20:07 6900

Bir İnsanda şehir aşkı  şehir sevgisi  varsa, şehri ile ilgili her şeye duyarlı olacaktır. Şehrinin taşını toprağını sevecektir. Bir İnsanda iş aşkı varsa işiyle ilgili hep güzel ve yenilikler yapacaktır ve kurumunu en iyi yere getirecektir.

Ben kendimden örnek verirsem işime aşığım, işimi seviyorum. Yeniliklere açığım başarmayı seviyor, insanları dinlemeyi ve sorunlarını çözmeyi kendime görev biliyorum. Yani işimin ‘’amelesiyim’’ Kendimden örnek vererek bir arkadaşımı hatta bir kaç arkadaşımı kaleme almak istiyorum. Malum biz gazeteciyiz, haber kaynaklarımızın genelinde basın danışmanı arkadaşlarımız var. O basın danışmanları genelde bizden olur. Zamanında birlikte çalıştığımız arkadaşlar, yani gün gelir her hangi bir kurumda basın danışmanı olurlar. Zaman zaman bana da basın danışmanlığı teklifi gelmiştir ama şu ana kadar hiç birini değerlendirmedim. Şimdilik halimden memnunum. Bugün sizlerle paylaşmak istediğim arkadaşlarım Sarıçam Belediyesi Halkla İlişkiler ve Basın odası.

Öncelikle Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü,ne yapar o nu paylaşayım sizlerle. Belediye hizmetlerinde memnuniyeti arttırmak, İlçe halkı üzerinde güvenilir, beklentilerin karşılandığı güçlü bir belediye olgusunu oluşturmak, yönetime katılımı sağlamak, halkın farkındalığını artırmak, yerel yönetimleri ve yerel demokrasiyi güçlendirmek adına çözümler üretmek. Ayrıca; yazılı ve görsel medyanın takibi, düzenlenen sosyal, kültürel ve teknik hizmetlerin tanıtımlarının çeşitli materyallerle yapılması, öneri ve şikayetlerin en kısa zamanda çözüme ulaştırılması, sosyal belediyeciliğin güçlendirilmesi amacıyla toplumun her katmanına ulaşacak projeler hazırlanması gibi temel faaliyetlerde bulunurlar.

 Sarıçam Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve bu birimin başındaki Şükrü Gedik, bu yazdıklarımı fazlasıyla yapıyor. Sevgili kardeşim Şükrü Gedik, eğitim kökenli, gazeteci kökenli değil,  onu söyleyeyim baştan, yine Basın sorumlusu arkadaşım bir hanımefendi Esra Ezgi Uluç, bu kardeşim de gazeteci kökenli degil ama benim için önemli olan işlerinde başarılı olmaları, ben bu kardeşlerimi çok başarılı görenlerdenim.

 Bazı yöneticiler vardır bir koltuk verildiğinde ne yazık ki o koltuğun hakkını veremezler, ama bu kardeşlerim oturdukları koltuğun hakkını verebiliyorlar. Gerçi onlarda benim gibi her işte çalıştıkları için o koltuğa pek oturamıyorlar ama elbette önemli olan başarmak.  Sevgili Şükrü Gedik kardeşimizi her yerde görmek mümkün eğer bir organize yapılacaksa sabaha kadar çalışır ve o organizenin en iyi şekilde olması için elinden gelen her şeyi yapar. Çalıştığı kurumu, mensubu olduğu Sarıçam Belediyesi’ni ve Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ı en iyi şekilde temsil etmek için elinden geleni fazlasıyla yaptığına ben çok şahit oldum.

 Yine Basın Müdürü Esra Ezgi Uluç da görevini hakkıyla verenlerden. Ben bu tür insanları seviyorum, yani burnu havada olmayacak, çocukla çocuk, büyükle büyük olacak. Ben Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludag’ı tebrik ediyorum böyle güzel bir ekip kurduğu için, İnşallah bu performans hep böyle devam eder. Sarıçam Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Gedik, Basın Müdürü Esra Ezgi Uluç ve ekip arkadaşlarına sevgilerimi sunuyor başarılarının devamını diliyorum. Bu arada yine Sarıçam Belediyesi basın danışmanlarından sevgili kardeşim ve uzun yıllar birlikte çalıştığım mesai arkadaşım sevgili Basri Baş’a da sevgilerimi gönderiyorum. Şu anda bir ameliyat geçirdiğinden dolayı evinde dinleniyor.