Sandığa gidin oyunuzu kullanın

25/03/2019 02:08 3053


Sandığa gidin oyunuzu kullanın. Demokrasinin gerçek unsuru sandıktır. Sandık başına gidip gitmemekte tereddüt eden kararsızlara sesleniyorum. Sizlerin oyu da çok önemli. Adanalı bu konuda hassas. Geçtiğimiz genel seçimlerde milletvekili seçiminde sandığa giderek Katılım gösteren oy oranı yüzde 86 idi. Ama bu oran da Adana için az sayılabilir, yüzde 14’lük bir seçime katılmayan kitle var. Eğer yüzde 100 demokrasi istiyorsak yüzde 100 katılım sağlamamız gerekir. Adana’nın 5 yılını değil kaderini belirleyecek olan bu mahalli idareler seçimi için mutlaka sandığa gidin ve oyunuzu kullanın sevgili okurlar.

Tamer Dağlı karış karış geziyor

Adanamızın hakikaten kıymetli bir vekili olan ve toplumun her kesini ile yakından ilgilenen Tamer Dağlı, 31 Mart Mahalli seçimleri için kenti karış karış geziyor. Bir bakıyorsunuz Kozan’da bir bakıyorsunuz Seyhan’da. Gönül belediyeciliği için gönülden çalışıyor. Siyasi çalışmaların yanı sıra vatandaşların da dertleri ile hemhal olan Tamer Dağlı, vatandaşlar tarafından da çok seviliyor.

Zafer Aktaş ne gece ne gündüz durmuyor

Göreve başladığı günden bu yana yoğun çalışan, deyim yerindeyse ne gece ne de gündüz bir an bile boş durmayan ve birinci önceliğini vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışmaya adayan Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, daha huzurlu bir Adana için gece gündüz çalışıyor.Emniyet Müdürü Zafer AktaşAdana'da tek bir uyuşturucu satıcısı kalmayana kadar mücadele etmeye ant içmiş vaziyette. Hem mücadele ediyor hem de vatandaşlara uyuşturucu ve terör belasından ancak birlikte mücadele edilmesi neticesinde daha iyi sonuç alınacağını anlatıyor. Aktaş ve ekibi, Adana halkının huzur ve güven içerisinde yaşaması için emniyet teşkilatı olarak gece gündüz demeden çalışıyor. İşte hep birlikte altından kalkacağımız en büyük sorunun altından emniyet teşkilatı ve müdürümüz Zafer Aktaş sayesinde kalkacağız inşallah.

Çimdik

Bir çimdik atayım da aklınız başınıza gelsin. Kendinize ait olan hayatı başkalarını memnun etmek için harcamayın emi.

Haşarı soruyor

-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in hafta sonunda Adana’da yoğun bir mesai geçirdiğini biliyor musunuz?

-Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü’nünDireksiyon başına geçip taksicilere müjde verdiğini ve “Taksi duraklarının niteliği ve sayısı artacak” dediğini biliyor musunuz?

- Cumhur ittifakının AK Partili Yüreğir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir’in dur durak bilmediğini ve sabahın ilk ışıkları ile çalışmalara başladığını biliyor musunuz?

 

- Adana'da Çukurova GİAD'ın organizesi ile gerçekleştirilen 5’inci Çukurova Zirvesi'nin, ekonominin önemli isimlerini bir araya getirdiğini ve ekonominin kalbinin Adana'da attığını biliyor musunuz?

- Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ahmet Bozan’ın, amatör spor kulüplerinin yeni dönemde de Başkan Sözlü’ye desteklerinin tam olacağını ifade ettiğini biliyor musunuz?

- Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın tüm mahalleleri tek tek gezdiğini ve vatandaşlarla sohbetler ettiğini biliyor musunuz?

Günün İsmi

Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya

Günün Sözü

“Nasibinde varsa, alırsın karıncadan bile ders. Nasibinde yoksa, bütün cihan önüne serilse sana ters.” Mevlana

Günün Kitabı

YAZILAMAYANLAR

Yazar: Sabahattin Önkibar