Samet hocanın söyledikleri…

03/03/2021 23:17 1519

Meslektaşlarım ile dünkü idman öncesinde Teknik Direktör Samet hoca ile sohbet etme imkanı bulduk.

İlk röportajıyla şimdiki arasında elbette farklar var. Jest , mimik ve söylemlerden analiz yarsam bu durumu “oyuncularda artık taşın altına ellerini uzatmaya başladılar” şeklinde anlatabilirim.

Hoca daha rahat, kendisinden ve (her ne kadar eksik olsalar da) talebelerinden haylice emin görüntü veriyor.

Tabi Samet hocanın söylemlerinde iki cümleyi öne almak istedim.

Birincisi; “oyundan giren ve çıkan mutlu…”

Hatırlarsanız bu sezon oyundan çıkan futbolcunun yüzü neredeyse yerleri süpürüyordu. Hele hele söylenmeleri ve bu durumu kabul etmemeleri ise işin cabasıydı. Hocanın bu ifadesi çok kıymetli ve anlam yüklü. Özellikle de oyundan çıkan oyuncu mutlu ise kısa zaman dilimi içerisinde çok fazla yol kat edilmiş derim. Hatta ve hatta başarının temelini oluşturduğunu da konuşabilirim. Son 2012’de şampiyonluk böyle gelmişti.

İkinci ise “ Oyuncularım her şeyin adaletli olduğunu biliyorlar”

Adalet yaşamın olmazsa olmaz temel taşıdır. Adaletin olmadığı yerde huzur, mutluluk başarı olmaz. İstediğin hedefe varamazsın. Anlıyorum ki bu anlamda Samet hoca oyuncularına gerekli güvenceyi vermiş. Ve görüyoruz ki kim formayı hak ediyorsa sırtına geçirip sahaya çıkıyor.

Ne kadar önemli değil mi?

Samet hoca takımın son durumuyla ilgili daha bir çok önemli ifadeyi dile getirdi. Volkan Şen’in dönüşü ve özel idmanlar yapması da orta vadede de neler göreceğimizin durumudur.

Bu süreçte istenilen hep galibiyet. Bunu yürekten istiyoruz. Tabi futbolda doğal olarak olumsuz sonuçlar da olacak. Bu takıma güvenmeye ve birlik olmaya devam etmek şart. Tüm herkes bu noktada durması gerekiyor.

Şimdiden Samsunspor maçını sabırsızlıkla bekliyorum ve oyuncuların neler yapacağını merakla bekliyorum.

Taraftarın haykırdığı gibi , “hep böyle mücadele verin canımızı verelim…”