Samet hocanın mesajı…

28/05/2021 22:12 899

Şampiyonluk güneştir, keyiftir, mutluluktur, ağrı kesicidir.

Şampiyonluk bir kentin gülen yüzü, dışa açılan büyük penceresidir.

Adana için o pencere Adana Demirspor’dur.

26 Yıl sonra tozla kaplı pencere ardına kadar açıldı.

Başkan Murat Sancak ve ekibi ile Samet hoca ve ekibi bu işi başardılar.

 

Geçtiğimiz günlerde Teknik Direktör Samet hoca yayıncı kuruluşa özel açıklamalarda bulundu. Yaklaşık 45-50 dakikalık röportajda ana başlık, “Adana Demirspor Adana’ya kıvılcım olur…”şeklinde çıktı. Ve Samet hoca dikkat çeken şu ifadeleri dile getirdi; “Benim memleketim güzeldir. Toprağı bereketli, insanı kaliteli ve vatanseverdir. Çukurovalıyız biz. Burada enerji kaybı olmuş. Adana Demirspor Adana’ya kıvılcım olur. Adana’nın iklimi çok daha iyidir ocak ayında. Takımlar Antalya’ya gidiyor. Burada çoğu zaman kötü hava koşullarında idman yapamadığımızı biliriz. Adana’da güzel oteller yapıldı. Tesisler var. Buraya hareketlendirmemiz gerekir. Ticarette olsun, sanatçılar olsun çoğu Adanalıdır. Yeteneklidirler …”

“Burayı hareketlendirmemiz lazım…” diyor Samet hoca…

Adana için doğru mesajlar bunlar.

Türkiye genelinde hani hep denir ya, “Adana’nın adliye olayları meşhurdur” diye.

Neden hep kötü olaylar öne çıkarılır? Neden hep ulusal kanalların birinci- ikinci , gazetelerin üçüncü sayfa haberi olur? Hiç mi güzel gelişmeler olmuyor?

Başka memleketlere bakıyorsunuz ne kadar kötü olay var içeride eritiyorlar. Dışarıya taşırmıyorlar. Çünkü onların büyükleri ya da kentin ağabeyi veya ağabeyleri bunu önemsiyor. Bağlı oldukları kente zarar gelmesini istemiyorlar. Bunu da yani olumsuzlukları da engelliyorlar.

Bizim Samet hoca da doğru mesajlar veriyor.

“Burayı hareketlendirmemiz lazım…” diyor Samet hoca…

26 Yıl sonra Süper lige çıkan Adana Demirspor bu işin lokomotifi olur. Adana Demirspor Adana’yı güzelliklere taşır. Ancak bu iş sadece Başkan Murat Sancak, yönetimi ve Samet hoca ile olmaz. Adana’nın da bunu istemesi gerekiyor. Adana’nın ileri gelenleri de Adana Demirspor’un etrafında toplanması şart. Eğer kent bilinci varsa Adana’nın Adana Demirspor’a destek olup bu fırsatı değerlendirmesi gerekiyor.

Adana Demirspor’un Adana için kıvılcım olması için elbirliği , kent birliği, gönül birliği zamanı…

Şampiyonluk güzelliktir, gelecektir…