Samet hoca sorunları çözecektir

24/08/2021 22:28 612

Samet hoca Kayserispor maçına Fenerbahçe maçındaki 11 ile başlamayı tercih etti.

Asombalonga tercihini deplasmanda yapar diye düşünüyordum. Tabi ki en doğru tercihi Samet hoca yapacaktır. Adana Demirspor oyuna fena başlamadı ama maalesef 17. Dakikada kalesinde golü gördü. Bir yan topta iyi pozisyon alamayan defans , arkada iki oyuncuyu boş bırakmanın cezasını kalesinde golü yiyerek gördü.  Gökhan, sert bir vuruşla Kayserispor’u öne geçirdi. Sonrasında karşılıklı ataklarla geçen 45 dakika izledik. Ev sahibi takım savunmaya ağırlık verip kontrataklarla hücuma çıkmaya çalıştı. Adana Demirspor ise topa sahip olup , pas yapıp ileri uca top taşımayı çalışıyordu. İleride oyuncuların maalesef Samet hocanın dediği gibi verimli olamadı.

İkinci yarıya Samet hoca doğru değişikliklerle oyuna başladı. Bunun neticesinde beraberlik golü de geldi. Hani aklımızdan, Samet hoca ikinci yarıdaki oyuncularıyla başlasaydı diye geçmedi de değil hani. Tabi ki Belhanda, Balotelli ve Castro gibi oyuncular ilk şansı alacaklar. Ama zamanla bu oyuncuların form durumları değerlendirilecektir.

Maçın bence kırılma noktası Muriç’in kurtardığı pozisyon idi. Kayserispor maçı 1-0 önde götürürken girdiği pozisyonda Muriç harika bir refleks ile ikinci golü engelledi. Böyle olsaydı işimiz çok zor olurdu. Zaten akabinde Akintole’nın beraberlik golü geldi. Kayserispor oyun düzenini bozmadan kontra toplarla netice elde etmeye çalıştı. Üstünlük yine bizdeydi ama sonuç getirecek pozisyonlar yine bulamadık. Akintole verimli olmaya başladığı an sakatlandı.

Sevgili Adana Demirsporlular çok fazla beklentimiz olduğu için hepimiz sabırsızlanıyoruz. Beşiktaş ve Fenerbahçe maçları hepimize umut verdi. Yeni bir takım, yeni bir lig, yeni bir oluşum, bunlar kolay değil.  Anahtarda ZAMAN ve SABIR.

Samet hoca sorunları kısa zamanda çözüp , başarı için elinden gelinin fazlasını da yapacağından hiç kuşkum yok. Başarılar muhakkak gelecektir.

Sevgiyle kalın.