Samet Aybaba başlangıçtır…

23/02/2021 22:42 1468

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’ı tebrik ediyorum. Başkanlık durumundaki yani camianın en tepedeki ismi olarak mücadeleyi asla bırakmıyor. Futbolcuların genel isteksizliği ve başarısızlıklarına rağmen ısrarla Adana Demirspor’u layık olduğu yere taşımak için fedakarlıkta bulunup, gayret gösteriyor. Açıkçası taşın altına an itibariyle gövdesini koydu.

Başkana daha ne diyebiliriz ki?

Takım sezon başından itibaren iki hocayla çalıştı. İki hoca da bir türlü istenilen başarıyı sağlayamadı. Buradaki kriter henüz Adana Demirspor üç maçı peş peşe cebine koyamadı. Dolayısıyla da başarısızlık öne çıktı.

Sonucunda Samet Aybaba dün itibariyle göreve getirildi. Başkan Murat Sancak, Adana Demirspor’un başarılı olmasını istiyor. İsabetli bir seçim yaptı. Samet Aybaba memleketine geri döndü ve bu memleketin değerinin elinden tutmaya inançlı bir şekilde karar verdi.

1994 Yılından itibaren Samet hocayı tanırım. O dönem yaşanılan bazı aksaklıklar sonrasından görevinden ayrılmış ve yerine Ömeragiç gelmişti. Sonunda Demirspor küme düşmüştü. Tabi düşüş o düşüş. Bir daha da Süper ligi göremedik. İşte bu nedenle Samet Aybaba; takımı aldığı yere geri getirmek için kolları sıvayacak.

Tabi o tarihten sonra köprünün altından çok sular aktı gitti. Samet hoca önemli kulüplerde çalıştı. Türkiye’de şuan 4 hocadan biridir. Özellikle de genç oyuncuları cesaretle Türk futboluna kazandırmakla da birinci sırada diyebiliriz.

Samet hoca bu takımı başarıya götürecektir. Ama bu sezon ama gelecek sezon.

Yürekten inanıyorum. Zira Samet Aybaba kazanımdır, başlangıçtır…

Hayırlı uğurlu olsun. Aramıza hoş geldin hocam…