Radikal kararların eseridir…

23/12/2020 02:49 1878

Giresunspor yenilgisinden sonra ki gelişmeleri biliyoruz.

Başkan Murat Sancak, sabrını bir kenara bırakıp olumsuz gidişatı değiştirmek için adeta masaya yumruğunu vurdu. Bu sarsıntıdır. Göle atılan taş misali halka büyüdü. Dolayısıyla Ümit hocanın gidişi; Cüneyt hocanın gelişi…

Sportif Direktör Gökhan Göktürk’ün göreve başlaması...

Erkan ile Volkan’ın takımdan ayrılması ve genel olarak dikkatlerin çekilmesi!

Aslına bakıldığında futbol kulüplerinde yaşanan gelişmedir. Ancak bu gelişmelerde zamanlamayı iyi ayarlamak ve nokta atışı yapmak önemlidir. Bir anda suyun akışını değiştiremeyebilirsiniz. Veya bir yanlış karar daha verip işi daha da kötüye götürebilirisiniz. Zira zor kararlardır.

Ancak Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, camianın onca baskısına rağmen haftalarca sabretti. Fakat bir nokta da artık zamanlamayı ayarlayıp gerekli hamleleri yaptı. Radikal kararların ilk yansımasını Trabzonspor ile oynanan kupa maçında aldık. Türkiye genelinde gündeme oturdu Adana Demirspor’un mücadelesi ve Trabzonspor’u kupanın dışına itmesi.

İkinci yansıma ise Tuzlaspor maçında yaşandı. İlk yarıdaki baskın oyun bu yansımanın sağlamasıdır. Futbolcuların adeta futbola açlığını gösterdi. Basmadık yer bırakmadılar. Tuzlaspor ne olduğunu anlayamadı. Bocaladılar kaldılar. Kaleleri pozisyon üstüne pozisyon ve 3 gol gördü. Sonucunda ilk kez bu sezon final maçını kazandı Adana Demirspor.

Gelelim Başkan Murat Sancak cephesine…

Doğru zamanlama ile doğru kararlar aldı. Bu düzelmeyi ve takımın ayağa kalkmasını Başkan Murat Sancak’ın aldığı radikal kararlara bağlıyorum. Bundan sonra için ise takımın seviyesinde düşme olmaz hatta daha da fazlalaşabilir.

Devre arasına kadar maçlar kayıpsız geçilirse o zaman da Başkan Murat Sancak’ın ikinci dalgadaki isabetli kararlarını bekliyoruz.

Her şey Adana Demirspor’un başarısı için…