Radikal Kararlar

18/11/2019 21:45 4252

 

Bazen işler yolunda gitmiyorsa bazı kararlar almak ve o kararları uygulamak gerekir. Adana Demirspor içinde şu sıralar A takımı için işler yolunda gitmiyor kulüp olarak bazı önlemler alındı ama son Eskişehir maçında da bu önlemleri olumlu olarak takıma yansıtmadığı görüldü. 
Bunun üzerine ikinci bir çalışma başlatıldı. Öncelikle Uğur Hoca ile yola devam edilecek ve iki oyuncu ile kulübün ilişkisi kesildi. Mutlaka bu çalışmaların bir nedeni vardır. Milli maç arasında aslında bu sıkıntılı sürece ilaç gibi geldi diyebiliriz. Aslında Uğur Hoca ile Adanaspor maçı ile başlayan ve Bursa maçı ile devam eden güzel başlangıç vardı ve  yine bu aynı futbolcularla futbol oynandı. Sonrasında  ne olduysa bu futbolcu kardeşlerimiz bir düşüş içine girdi. 
Şimdi Milli maç arasından sonra Osmanlı ve Giresun deplasmanları var. Bu maçlardan en az dört puan çıkartmak önemli mağlup olmamak ise elzem bir durum. Artık futbolcuların lig sıralamasında nerede olduklarının farkına varmaları ve ona göre mücadele ederek devre arasına kadar puanları toplamaları şart. 
Camianın futbolcu grubundan bir tek isteği var oda mücadele ve ruh bu iki unsur olursa gerisi zaten kendiliğinden gelir. Yönetimsel olarak Eskişehir maçı sonrasından gerekli tedbirler mutlaka alınmıştır. Geriye saha içi kalıyor ki saha içini de halledecek olan teknik heyet ve futbolculardır. 
Adana Demirspor’un zoru başarmak gibi bir alışkanlığı var zor bir süreç yaşanıyor ancak bu zor süreçten çıkmasını bu takım bilir. Bunun için ilk durak Osmanlı deplasmanı. 
Kolay olmayacak ama olacak.