POLİS KİMSENİN DOLDURUŞUNA GELMEZ

12/02/2017 21:12 6624

5 Ocak Gazetesi'nin 'Geleneksel Kahvaltı Sofraları bildiğiniz gibi önemli isimleri ağırlar. Bu haftanın konuğu yine Adana için, Adana asayişi için önemli bir isimdi, Adana Emniyet Müdürümüz Osman Ak, Bildiğiniz gibi Osman Ak, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne Gülen cemaati hakkında raporu yazmış, hava korsanıyla Türk diplomat gibi pazarlık yapmış, Çankırı Valisi’ne düzenlenen suikastı aydınlatmıştı.

Şu anda ise Adana Emniyet Müdürü

Bana göre Adana için bir kazanç.

Neden dersenin Adana'ya geldiğinden büğüne çalışmalarına bir bakarsak bundan sonra ki yapacaklarını da anlayabiliriz zaten.

Sayın Müdür Osman Ak Adana'ya geleceğini duyduğumuzda elbette gazeteciler olarak hepimiz bir araştırma yapmışızdır,

Kimdir Osman Ak,

Yukarıda yazdığım gibi Fetö terör örgütüyle en baştan mücadele veren bir isim.

Sert görünümlü, içi yumuşak bir insan işte

Hani bir örnek vereyim kusura bakmassa sayın müdürüm, çoğunlukla ön yargıyla yaklaşılan, sonraki sohbetlerde 'ya hacı kusura bakma ben senin arkandan zamanında öyle böyle konuşmuştum ama kusura, bakma sen harbi adammışsın' denilenlerden bence.

Evet kahvaltıda 5 Ocak Gazetesi ve yazarları merak ettikleri soruları sordular, tüm arkadaşlarımız sordukları soruların cevaplarını ve yorumlarını köşelerinde okuyabilirsiniz.

Benim sayın müdüre sorum şöyle oldu.

Gelen ihbarları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Tabi ihbar sorusu genişleterek sorulabilir ama ben müdürümüzün cevabını aktarmak istiyorum sizlere.

Bu konuda, bu şehirde çok şaibe var dı.

Bu kanuda hassasiyetle davrandığımızı bilin. Bu hassasiyetler çerçevesinde her türlü ihbarı değerlendiriyoruz,ama her söylenenede inanmıyoruz.

Her ihbarı da mutlaka arkadaşlarımız alıyorlar değerlendirme şartına tabi tutuyorlar,

Tabiki yönlendirme ihbarları oluyor bizler hassasiyetle dikkat ediyoruz. Daha fazla konuyla ilgili konuşmak sıkıntı yaratabilir ama şunu bilin polis kimsenin dolduruşuna gelmez,geçmişte böyle şaibeler dedikodular duydum bunlara da izin vermeyeceğiz ifadeleri kullandı.

Evet, 5 Ocak Gazetesi Geleneksel Kahvaltı Sofrası sohbeti Sayın Adana Emniyet Müdürümüz Osman Ak'la fayladı bir toplantı olduğunu düşünüyorum. Sayın Ak'la birlikte Türkiye’nin en huzurlu kenti Adana olmasa dileğiyle hoşçakalın.