PLAY-OFF’A İNANIYORUM!

11/05/2019 11:35 3263

Adana Demirspor geçtiğimiz hafta sonu Giresun’a mağlup olarak ilk altıda kalma avantajını yitirmişti. Bu hafta ise Balık esir ile oynuyor. Toplam iki maçlık bir final serisi var eğer bu hafta takım galip gelir rakipler ise puan kaybederse Adana Demirspor yine ilk altı içinde olacak. Bunun için en yakın rakibi Altınordu nun en azından ya bu hafta ya da son hafta puan kaybı yaşaması önemli. Özellikle bu lig de oynanan maçlarda her an her şey olabiliyor yeter ki Adana Demirspor öncelikli olarak Balıkesir maçını kazanabilsin.

Futbolcuların da zaten geçen haftayı unutup hafta boyu bu bilinçle Balıkesir maçına hazırlandıklarını düşünüyorum. Hafta içinde YÖNETİM Ümit Özat’a olan güvenlerini göstererek yeni sezon içinde aynı hocayla yolumuza devam edeceğiz mesajını kamuoyuna verdi. Bu durumun hem Ümit Özat hocada hem de futbolcularda ayrı bir motivasyon kaynağı olacağını düşünenlerdenim. Adana Demirspor öncelikli hedefini kalan iki maçını kazanarak ilk atı içinde yoluna devam etmek olarak önüne koymuş durumda eğer olmazsa yeni sezon için direk ilk iki den süper lige çıkacak bir takımı ortaya çıkartmak adına çalışmalarına sezon sonu başlayacaklar ve en büyük artıları da futbolcuların büyük kısmı ile sözleşmelerin devam etmesi olacak ve yeni yapılacak nokta transferlerle bu sezon eğer ilk altıdan olmaz ise gelecek sezon ilk ikiden çıkması için tüm çalışmalar yapılacak.

Ancak şimdi ilk yakın hedef olan playoff için iki maçı kazanmak ve rakiplerinin puan kaybetmesini beklemek önemli. Ben kendi şahsım adına Altınordu’nun puan kaybedeceğini düşünenlerdenim. Önemli olan ise Adana Demirspor’un bu hafta kendi sahasında oynayacağı Balıkesir maçını kazanması. Evet Giresun maçı sonrası bir karamsarlık hakim di ama o karamsarlık çabuk atlatıldı. İlk altı için şans devam ediyorsa bunu da sonuna kadar zorlamak gerekir. Ümit Özat ve futbolcuların bu iki maçı kazanacaklarına inancım tam. Rakiplerde puan kaybederse o zaman süper ligi bu sezon için daha yüksek sesle dillendirebiliriz. İnanmak başarmanın yarışır diye çok bilindik bir söz var. Evet şimdi Adana Demirspor için inanmanın ve başarmanın gerçekleşeceği iki haftaya girdik. Ben kendi adıma inanacaksınız ve başaracaksınız diyorum.