Performans ve takımdaşlık

26/08/2021 00:51 875

Süper ligin zorluk derecesini anlatmaya gerek yok.

Takımlar daha bilinçli , daha geleceğe dönük transferlerini yapıyor.  Adana Demirspor’un yarın ki rakibi Konyaspor’da aynı şekilde.

Biliyorsunuz geçtiğimiz sezon işler yolunda gitmeyince 25. Haftada Teknik Direktör İsmail Kartal’ı görevden alıp yerine İlhan Palut ve ekibini getirdiler. Tabi takımın küme düşme tehlikesi yaşandığı haftalardı. İlhan Palut ve ekibi kalan maçlarda 6 galibiyet, 8 beraberlik ve 4 yenilgi aldılar ve ligi rahat bitirdiler.

Bu sezon ise ikide iki yaptılar.

Peki kadro planlamaları nasıl?

Geçtiğimiz sezon forma giyen Sehic, Adil, Guilherme, Zymer, Cikalleshi, Ahmetoviç, Abdülkadir, Skubiç bu sezonda görev aldılar . Bu isimlere Çekiç, Soner, Ebunge  gibi isimler dahil oldu. Yeni oyuncularda geliyor.  Omurgayı bozmadan uyum sağlayacak isimleri kadroya dahil ettiler.  Lige Sivas galibiyetle başlayıp ikinci hafta Başakşehir’i yendiler. Hem de mükemmel bir oyunla.

Dolayısıyla Cuma Adana Demirspor’un karşısındaki rakip ligin en iyi futbol oynayan ve organize olan 3 takımın biri olacak. Geriye dönüp bakmadan dış transferde alınan yabancı oyuncuların performansını daha artırmayı görmeliyiz. Zira buna çok ihtiyaç var.  Ve Samet hocanın dediği gibi takımdaşlığa ihtiyaç var. Bu iki özellik olmazsa olmaz.  Dilerim oyuncular bunun farkına varırlar.  

Hatırlayın Samet hoca ilk geldiğinde ,”Takımdaşlığı geliştireceğiz” demişti. Hızlı bir şekilde bu özelliği takıma kazandırdı ve takım şampiyonluğa emin adımlarla koştu. Yani istediler ve başardılar.

Öyle ya başarı için önce futbolcunun istemesi gerekir. Hiçbir eksiğin ve bahanenin olmadığı yerde başarı hep vardır. Aksi takdirde başarısızlıkla yüzleşmek zorunda kalırız.

Adana Demirspor yıllardır zorluklarla mücadele etti. Her zorluğun üstesinden de geldi. Eminim ki o gücünü yine hissetirecektir.