Özgecen Aslan turnuvasının ardından

08/10/2019 09:52 2260

4. Özgecan Aslan turnuvası Adana’da yapıldı ve Elazığ Özel İdare takımı turnuvayı birinci bitirerek evine döndü.

ASKİspor salonunda yapılan ve çok ilgi görmeyen turnuvada Hatay, ABK, Elazığ Özel İdare ve Çukurova takımları mücadele ettiler.

Ligin yeni takımı Elazığ Özel İdare iyi takım kurmuş ve ligde ilk 4 sıra için mücadele edecek durumda. Antrenör Olcay Orak ile ligde sürpriz arayacak ve başaracak güçte görülüyor.

Hatay bu ligin gediklisi diyebiliriz. Özge Yavaş ve Asena ile oyunu yönlendirebilen Hatay ekibi Elazığ gibi lige damga vurabilir. Hem süratli oynayıp dış şut sokabilen Hatay iyi ekip.

Çukurova takımı Coach Ceyhun Yıldızoğlu ile bir sezon daha devam kararı aldı ve genç oyuncuları takıma monte ederek lige başlayacak. Özellikle Mersin’e gelecek takımların işleri çok zor olacak.

ABK takımı ise coach Mehmet Özkan ile yeni bir takım. 7 kişi ile oynayan Adana ekibi Mersin ve Canik takımlarının ligde olmayacağını düşünürsek son iki olmamak için mücadele edecek. Uzun oyuncularının antrenmansız oluşu handikap ancak iyi oyuncular almışlar ve orta sıralar hedef olacaklartır.

Dört ekip için iyi bir turnuvanın olduğunu tahmin ediyorum. Lig yakın ve takımlar çokta hazır değil. Yabancı oyuncuların henüz geldiği ligde Fenerbahçe ligin favorisi.